RU

Донбас покинули більше мільйона жителів - ООН

15.12.2014, 15:23
Донбас покинули більше мільйона жителів - ООН - Фото
Іван Шимонович
За період збройного конфлікту Донбас покинули понад мільйон осіб. Про це повідомив помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Шимоновича, кількість внутрішньо переміщених осіб станом на 12 грудня склала 542 тисячі чоловік, але ще майже 568 тисяч жителів Донбасу виїхали в інші держави, у тому числі і до Росії. "240 тисяч 95 осіб попросили статус біженців", - сказав він.

Коментуючи в цьому контексті ситуацію з припиненням всіх соціальних виплат з бюджету жителям Донбасу, Шимонович зазначив, що вона може загостритися. "Що стосується того, що людей підштовхують до того, щоб змінити місце проживання і виїхати за територію, контрольовану збройними угрупованнями, для того, щоб вони могли отримувати виплати. Я вважаю, що таке положення, такі урядові заходи дуже тривожні. Цілком зрозуміло, що після низки збройних пограбувань, коли захоплювалися гроші, що надсилаються на територію Донбасу, уряд хотів уникнути розкрадання і без того невеликих ресурсів. Зрозуміло, що уряд не хоче, щоб ці ресурси були використані для побудови паралельних держструктур, на територіях, підконтрольних збройним угрупованням. Але позбавляти багатьох людей доступу до пенсій і змушувати їх переїжджати - це теж велика проблема", - сказав Шимонович.

На його думку, українська влада повинна знайти спосіб допомогти громадянам, які проживають на території Донбасу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини