RU

Донбас може отримати особливий економічний статус - Порошенко

12.01.2015, 17:56
Донбас може отримати особливий економічний статус - Порошенко - Фото
Петро Порошенко
Україна готова надати Донбасу статус спеціальної економічної зони з особливими відносинами з Євросоюзом і Росією. Про це в інтерв'ю  France 24 заявив президент Петро Порошенко.

"Ми навіть готові запропонувати їм спеціальний статус вільної економічної зони зі спеціальним режимом (відносин) з Євросоюзом і Росією", - цитує Порошенка Українська правда.

Для цього, за його словами, в Донбасі мають відбутися вибори  відповідно до українського законодавства, і обрані місцеві органи влади.

Порошенко нагадав, що Донбас за законом уже має особливий статус місцевого самоврядування, який не має жоден інший український регіон. "І значну частину влади, включаючи те, якою мовою говорити, які пісні співати; значну частину економічної автономності вони мають (за законом про особливий порядок місцевого самоврядування, - ред.)", - сказав він.

"Але це не питання інтересів людей, це не конфлікт між людьми Донбасу і рештою України, це питання агресії, яка була нав'язана нам ззовні", - додав Порошенко.

Також глава держави додав, що українська влада продовжує поставляти на окуповані території газ на суму $6 - 7 млн в день, не отримуючи ніякої оплати.

В цілому, за його словами, військовий конфлікт на сході обходиться Україні більш ніж в $10 млн в день, що унеможливлює економічне зростання в країні. "Це надзвичайний тиск на мою країну. І жодна країна світу не може забезпечити зростання економіки в умовах такого дуже важкого типу війни. Тому що ми боремося з, можливо, найбільшою і найефективнішою армією на європейському континенті", - упевнений він.

Порошенко також повідомив, що, за результатами переговорів з міжнародними фінансовими організаціями МВФ та Світовим банком, так і з окремими країнами - США, ЄС, Австралією, Японією, Канадою та іншими - Україна розраховує отримати $13 - 15 млрд протягом двох років.

Як відомо, Порошенко також заявив, що Україна готова допомогти знайти варіант завершення конфлікту, при якому Росія зможе "зберегти обличчя".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини