RU

Долгов: Військового втручання НАТО через агресію РФ не буде

17.06.2015, 12:21
Долгов: Військового втручання НАТО через агресію РФ не буде - Фото
Ігор Долгов

Очікувати прямого військового втручання НАТО через російську агресію на сході України не варто. Про це сьогодні на засіданні Стратегічного дискусійного клубу "Україна-НАТО: діагностика партнерства" заявив заступник міністра оборони з питань євроінтеграції Ігор Долгов, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Військова опція НАТО, очікування України щодо такої опції, були зняті з самого початку. На жаль, ми не є сьогодні членом НАТО. Тому розраховувати надалі, що агресія проти України матиме результатом пряме втручання НАТО - ці очікування є безпідставними", - сказав він.

Долгов також відзначив, що ще до саміту НАТО в Уельсі з ініціативи деяких країн-членів Альянсу почала відпрацьовуватися модель допомоги Україні з нових напрямків. "Ці напрямки мали результатом створення нових трастових фондів, яких на сьогодні нараховується п'ять. І хочу сказати, що цей процес не зупинений, він триває. Деякі країни висловлюють готовність в тому, щоб розвивати додаткові напрями співпраці з тих питань, які є найбільш болючими", - сказав він.

Крім того, Долгов зазначив, що коло питань, над якими сьогодні працює українська сторона спільно з експертами НАТО - це стратегічні комунікації. "Ми очікуємо, що відповідний механізм, спрямований на посилення стратегічної комунікації, буде розширено. Він вже існує на рівні РНБО, Міноборони, Міністерства закордонних справ", - сказав він.

За словами Долгова, ще однією практичною проблемою на сході України є велика кількість боєприпасів, які залишилися на територіях, звільнених від сепаратистів або територіях, які будуть звільнені в подальшому. "Це вимагає значного посилення можливостей у сфері розмінування. І також відповідні механізми відповідної допомоги вже задіяні", - сказав він.

Заступник міністра оборони додав, що на сьогоднішній день стратегія національної безпеки України чітко визначила напрям реформ - це максимальне зближення з НАТО.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини