RU

Доказів "третьої сили" і снайперів на Майдані немає - РЄ

31.03.2015, 13:00
Доказів
ae93aacf3050acf04bf26d0d1887c628.jpg
Українські слідчі не знайшли достатніх доказів того, що 20 лютого 2014 року на Інститутській, під час розстрілу майданівців, були задіяні снайпери або ж притягувалася якась "третя сила". За даними розслідування, відповідальність за більшість вбивств лежить на співробітниках підрозділу "Беркут". Про це заявив на прес-конференції в Києві глава Міжнародної дорадчої групи (МСГ), створеної при Раді Європи, колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколас Братца.

Зокрема, передає Європравда, він зазначив, що знає про заяви представників українського керівництва про причетність "третьої сили", імовірно російської, до трагічних подій на Майдані.

"Ми досліджували питання так званої "третьої сили" в нашому звіті і прийшли до висновку, що це питання залишається відкритим, незважаючи на те, що є деякі ознаки існування певної "третьої сили", - заявив Братца.

Чиновник також сказав, що МСГ не виключає можливості участі згаданої "третьої сили", однак, підкреслив він, офіційне слідство не надало представникам групи необхідних доказів. Більше того, воно запевнило представників групи у відсутності доказової бази.

Незважаючи на те, що були "деякі елементи" (які свідчать про таку можливість - ред.), українська влада прийшла до висновку, що у них немає доказів того, що будь-хто із загиблих був убитий із застосуванням снайперської зброї або в результаті втручання якоїсь "третьої сили".

"Судячи з матеріалів справи, відповідальність за більшість вбивств, скоєних 20 лютого 2014 року, може бути покладена на співробітників Беркута... Аналіз сотень годин відеозаписів і матеріалів з інтернету дозволив встановити 21-24 співробітників Беркута, які стріляли в учасників акцій протесту, що піднімалися по вулиці Інститутській", - стверджується в документі групи МСГ.

У Міжнародної дорадчої групи немає повноважень на проведення власного розслідування, резюмував представник Ради Європи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини