RU

Договір Україна-Євросоюз під загрозою зриву

17.05.2011, 11:15
Договір Україна-Євросоюз під загрозою зриву - Фото
d37e202c54b4307c0d5070d33c7774e1.jpg

Договір Україна-Євросоюз під загрозою зриву
Конфлікт між Україною і Чехією може зірвати договір про асоціацію з Євросоюзом. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий, коментуючи конфліктну ситуацію в українсько-чеських відносинах.

"Стало зрозуміло, що цей конфлікт - це не одиничний епізод, це ситуація може серйозно ускладнити відносини з Чехією. Більше того, враховуючи те, що в ЄС прийняття рішення спирається на думку всіх країн союзу, то можна чекати проблем для розв'язання актуальних питань євроінтеграції", - наголосив В.Чалий.

За його словами, в Європі висилку чеських дипломатів оцінили однозначно: Україна мстить Чехії за надання політичного притулку екс-міністру Богдану Данилишину.

Політолог нагадав, що договір про асоціацію з Євросоюзом передбачає ратифікацію договору кожною країною союзу. "Інакше кажучи, якщо Чехія не ратифікує договір про асоціацію, то він не набуде чинності. Отже, ми можемо отримати великі проблеми. Особисто я вважаю, що МЗС вчинив необдумано, виславши чеських дипломатів. Це питання взаємодії спецслужб, не треба було додавати напруження", - сказав В.Чалий.

"Я сподіваюся, що чеська сторона не буде використовувати інструменти, які у неї є, розуміючи підоснову всієї цієї ситуації", - сказав політолог.

Нагадаємо, раніше Україна заявила про видворення двох співробітників секції військового аташе чеського посольства, звинувативши їх у тому, що вони використали свій "дипломатичний статус для збору інформації, яка вважається державною таємницею".

Перший віце-прем'єр і глава МЗС Чехії Карел Шварценберг заявив, що такий крок може бути помстою за надання політичного притулку Б.Данилишину.

Вчора стало відомо, що Чехія може вислати когось з українських дипломатів у відповідь на висилку своїх дипломатів з України. У МЗС України рішення чеських колег вислати одного з співробітників Посольства України у Чеській Республіці вважають неадекватним.

Валерій Чалий: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини