RU

Добровольцям-іноземцям можуть спростити отримання громадянства

02.10.2018, 13:17
Добровольцям-іноземцям можуть спростити отримання громадянства - Фото
Верховна Рада (фото - Євген Пилипенко/LIGA.net)

Верховна Рада готова спростити надання громадянства добровольцям-іностранцам. За проект змін до низки законів щодо правового статусу іноземців та осіб, які не мають громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, 3433 в першому читанні проголосували 252 депутати, передає кореспондент LIGA.net.

Передбачено, що для іноземців, які воювали за Україну для отримання громадянства, не є обов'язковими такі вимоги, як безперервне проживання в Україні протягом п'яти років на законних підставах або знання державної мови.

Доказом участі іноземця в захисті України буде довідка Міноборони, МВС, іншого органу, у підпорядкуванні якого знаходяться військові формування, або довідка підрозділу в зоні бойових дій, який відрядив.

Також доказом може бути рішення суду, яким встановлено факт участі іноземця в захисті територіальної цілісності України.

Крім цього, передбачена заборона на їх екстрадицію в країну визнану агресором або країну, яка не визнає протиправність посягань на територіальну цілісність України.

Генпрокурор Юрій Луценко радить добровольцям-іноземцям, які воювали на боці України в Донбасі, мати при собі підтвердження участі в АТО.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини