Добровольці АТО отримають статус учасників бойових дій

04.12.2019, 12:26
Добровольці АТО отримають статус учасників бойових дій - Фото
Доброволець батальйону Айдар в 2014 році (фото - ЕРА)

Мета законодавчої ініціативи - врегулювати статус, дати гарантії всім учасникам добробатів за принципом соціальної та історичної справедливості

Добровольці-учасники антитерористичної операції і операції об'єднаних сил на Донбасі зможуть отримати соцгарантії і права учасників бойових дій. За відповідний законопроект №2045-1 сьогодні, 4 грудня, проголосували 329 народних депутатів.

Йдеться про бійців, які до вступу в силу закону про реінтеграцію Донбасу добровільно захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання АТО в районах її проведення не менше 30 календарних днів (незалежно від перерв) у взаємодії з ЗСУ, МВС , НГУ, НПУ, СБУ та іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Закон не пошириться на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, а також на осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення АТО - в тому числі здійснювали волонтерську діяльність.

Рішення про надання статусу УБС добровольцям буде приймати спеціальна міжвідомча комісія при Мінсоцполітики. Закон буде введений в дію з 1 січня 2020 року.

Читайте також: Авангард нації. Куди зникли добровольчі батальйони (лютий-2017)

За різними експертними оцінками, станом на кінець 2019 року в Україні - близько 3000 добровольців без будь-якого офіційного статусу і прав, які соціально не захищені і позбавлені державних гарантій і пільг.

Станом на 14 травня 2019 року статус учасника бойових дій надано 421 067 особам, ще 119 557 осіб є особами з інвалідністю внаслідок війни. В середньому на одного ветерана на рік виділяється 3783,4 грн.

Читайте також: Приватні армії в Україні. Хто за ними стоїть і що про них треба знати

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии