RU

Добкін: У ліквідації колишнього банку Авакова немає політики

29.08.2012, 11:26
Добкін: У ліквідації колишнього банку Авакова немає політики - Фото
Михайло Добкін

У ситуації з ліквідацією банку Базис, який раніше належав екс-губернатору Харківської області Арсену Авакову, немає ніякої політики - тільки економіка і кримінальний злочин. Про це заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін.

Як повідомляє прес-служба ОДА, Добкін наголосив, що проблеми в банку почалися давно і до політики не мають жодного відношення. "У ситуації з ліквідацією банку Базис немає ніякої політики - це економіка і кримінальний злочин, банальна крадіжка. Час все розставить по своїх місцях, як це було з дорогою через Лісопарк, з парком імені Горького, де теж було багато голослівних звинувачень, які з часом розсипалися. Так само розсиплються і всі розмови про політичні переслідування пана Авакова", - сказав він.

За його словами, поштовхом до фінансових проблем банку Базис стало штучне вимивання коштів з рахунків фінансової установи, через що вже постраждали багато державних та приватних підприємств галузі.

"Мова йде про мільйони доларів. Причому спроби багатьох керівників забрати кошти, коли вони ще в 2009 році побачили, що у банку почалися складні часи, не мали успіху. В той момент, коли пан Аваков виїхав з країни, забирати там було вже нічого. Там працював тимчасовий керуючий, і все зводилося до того, щоб максимально використати можливості знайти зовнішніх інвесторів і покрити ту різницю, яка була вимита з рахунків банку людьми, у відношенні яких, я думаю, зараз порушено кримінальну справу. Гроші вимивалися з рахунків - видавалися кредити своїм же структурам під векселі, які не були нічим підкріплені. І все це відбувалося з 2009 року, таку інформацію дають сьогодні фахівці. Можливо, це почалося раніше, але абсолютно точно те, що це відбувалося з 2009 року, коли Аваков ще був біля керма області, і ніяка політика не заважала йому зберегти банк і попередити хоча б державні підприємства про серйозні ризики", - заявив Добкін.

Нагадаємо, вчора міліція провела обшук в будівлі, в якій розташована компанія Інвестор Авакова і його колишній банк Базис. Адвокат Інвестора Олег Атісков пояснив обшук кримінальною справою, порушеною за фактом зловживання посадових осіб банку Базис. Цю інформацію він отримав від співробітників міліції.

Навесні в інтерв'ю журналістам Аваков заявив, що ще в минулому році вийшов зі складу ради банку Базис і передав і акції, і управління банком іншим особам. "Так що формально я вже рік не маю до банку Базис жодного відношення. Символічна кількість акцій банку є у моєї дружини. І це все", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини