Для кібератак на США хакери РФ використали український код - NYT

17.08.2017, 12:40
Для кібератак на США хакери РФ використали український код - NYT - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Український хакер Profexer прийшов з повинною і став свідком ФБР у справі про кібератаки на сервери Національного комітету Демократичної партії США, що могло призвести до впливу на результати виборів американського президента. Про це пише газета The New York Times, посилаючись на розповідь голови кіберполіції України Сергія Демедюка.

За його інформацією, з хакером, чиє справжнє ім'я не називається, зараз працює агент ФБР з посольства США в Києві. Автор програми P.A.S. web shell, яку зловмисники використовували для атак на сервери, не арештовано, оскільки він лише написав код, але не застосовував його.

"Хакер, відомий тільки за ніком Profexer, завжди залишався в тіні. Він самостійно у себе вдома написав комп'ютерний код і без розголосу продав роботу в даркнеті. Минулої зими він раптово пішов у підпілля: його пости, і без того доступні тільки невеликій групі хакерів і кіберзлочинців, які шукають підказки по софту, зникли в січні: лише через кілька днів після того, як американські спецслужби публічно ідентифікували його програму як один з інструментів, що використовувалися при зломі Нацкомітету Демократичної партії... Але хоча онлайн-присутність Profexer зійшла нанівець, з'явилася реальна людина з плоті і крові: наляканий, за словами української поліції, він прийшов з повинною на початку року і став свідком у розслідуванні ФБР", - пише видання.

Це перший відомий випадок появи свідка у цій заплутаній справі.

Як пише NYT зі слів депутата Антона Геращенка, програміст отримав гонорар за створення програми, але при цьому він нібито не знав, для чого її використовують. "Немає доказів, що український хакер працював на спецслужби РФ, проте його код використовували в цих цілях", - йдеться в статті.

Те, що операція зі зламування серверів (як переконані у Вашингтоні) була організована з Москви, але при цьому задіяно шкідливе ПО з України, проливає світло на методи російських спецслужб в таємній кібервійні проти США і Європи, пише видання.

"Це не невелика команда чиновників, які пишуть коди і зламують сервера в робочий час в Москві або Санкт-Петербурзі... Це, скоріше, набагато більш вільне підприємство з пошуку талантів і інструментів злому де тільки можливо", - резюмували в статті.

Видання пише, що ФБР знайшло сліди подібного коду на серверах ЦВК, атакованих під час президентських виборів в 2014 році. Підсумки цієї кібератаки були використані російським ТБ, коли хакери підвантажили в ЦВК сторінку з "перемогою" лідера Правого сектора Дмитра Яроша, що було використано російською пропагандою.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю