Для боротьби з контрабандою потрібно міняти ККУ - Москаль

27.08.2015, 12:09
Для боротьби з контрабандою потрібно міняти ККУ - Москаль - Фото
579cd4232061f99d5f015db69872a1aa.jpg
Для того, щоб ефективно боротися з контрабандою, необхідно повернути до Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за неї замість адміністративної. Про це в інтерв'ю Українській правді розповів губернатор Закарпатської облдержадміністрації  Геннадій Москаль.

"Контрабанда сигарет випередила наркотики, торгівлю людьми, зброєю тощо. Чому цей бізнес так притягує? 78% від вартості пачки сигарет - це податки і акцизи. Тільки 22% залишається товаровиробнику. А якщо товаровиробник нічого не платить, тобто жене контрабанду, значить, його дохід різко збільшується, а доходи держави різко падають", - пояснив він.

За словами голови області, зараз він вирішує проблему контрабанди адміністративними методами. "Дрібна контрабанда просочується, але в основному кордон стоїть. Словацький, угорський, десь на 90% став румунський", - зазначив губернатор.

Однієї зміни керівництва правоохоронної системи та ротації начальників міліції недостатньо для того, щоб ефективно боротися з контрабандою, стверджує Москаль. На його думку, "портновский кримінальний кодекс зв'язує руки декриміналізацією всім - міліції, суду, прокуратурі, прикордонникам, митникам". Крім того, розповів очільник Закарпаття, екс-заступник глави АП при Януковичі Андрій Портнов пише йому з Москви "листи з привітами".

"Що таке декриміналізація? Це адміністративна відповідальність. Людину зловили з контрабандою, вона заплатив 670 гривень штрафу, ящик сигарет у нього відібрали, і він на наступний день знову везе. Це породжує абсолютну безкарність", - вважає губернатор.

На думку Москаля, "всі ці антикорупційні бюро можна створювати до нескінченності", однак система припинення корупції в цілому і контрабанди зокрема не запрацює ефективно, поки "ми не поміняємо портновский дебільний... кримінально-процесуальний кодекс".

"Та реформа пов'язала всю правоохоронну систему по руках", - підсумував глава ЗакОДА.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников