RU

Для зберігання сотень тисяч вакцин за -80 градусів залучать приватні компанії – Радуцький

28.12.2020, 21:31
Для зберігання сотень тисяч вакцин за -80 градусів залучать приватні компанії – Радуцький - Фото
Михайло Радуцький (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Україна залучить приватні логістичні компанії для транспортування і тривалого зберігання сотень тисяч доз вакцини від COVID-19 за наднизьких температур. Про це повідомив у Facebook голова комітету Верховної Ради з охорони здоров'я  Михайло Радуцький

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, постачання перших партій вакцини очікується наприкінці січня – в лютому, але наразі в Україні немає обладнання і техніки для транспортування вакцин за наднизьких температур.

"У нас є два шляхи – самостійно створювати систему логістики вакцин, що потребують зберігання в температурі від -60 до -80ºС, або залучити логістичні компанії, які вже мають необхідне обладнання і досвід. Другий шлях є більш ефективним з точки зору вимог часу і довгострокової перспективи", – заявив Радуцький.

Він зазначив, що в подальшому в Україні планують завозити вакцини з традиційними умовами зберігання (від +2 до + 8ºС), тому капітальні витрати на закупівлю і встановлення спеціалізованого обладнання не виправдають себе.

Радуцький розповів про заплановану логістичну схему: в Києві чи в безпосередній близькості від міжнародного аеропорту "Бориспіль" створять спеціальний центр тривалого зберігання вакцин у наднизьких температурах, в якому будуть установлені холодильники, здатні одночасно зберігати сотні тисяч доз. "Один холодильник об'ємом 1000 літрів (за розрахунками, вміщує 250 000 доз) уже знаходиться в Україні. Ще двадцять аналогічних установок можуть бути ввезені в країну протягом декількох тижнів", – повідомив Радуцький.

Далі з центру зберігання логістична компанія в спеціальних термобоксах транспортує вакцини до пунктів щеплення в регіонах, де вона зможе зберігатися до 5 днів у звичайному холодильному обладнанні (від +2 до + 8ºС).

  • Сьогодні, 28 грудня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко  натякнув, що Україна готується закуповувати і поширювати вакцину виробництва  Pfizer/BioNTech, яка вимагає наднизьких температур для транспортування і зберігання.
Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини