RU

Для Ющенка принизливо, що Кличка назвали контрабандистом

12.06.2009, 17:08

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що для нього "принизливо, що українських громадян називають повіями, або те, що всесвітньо відомого спортсмена називають контрабандистом". Про це глава держави заявив сьогодні на нараді з актуальних питань відносин між Україною і Європейським Союзом у міграційно-візовій сфері.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, В.Ющенко наголосив: "Ми повинні мати чітку блискавичну реакцію на дискримінаційні дії проти наших громадян". Глава держави вказав, що для нього "принизливо, що українських громадян називають повіями, або те, що всесвітньо відомого спортсмена називають контрабандистом". В.Ющенко сказав, що для дипломатів завданням номер один має бути захист прав українських громадян.

В.Ющенко також звернув увагу, що дуже часто деякі посольства європейських країн вимагають від українців документи, не передбачені домовленостями про спрощення візового режиму. "Поки що я не можу бути задоволений характером міграційно-візової політики, якої ми досягли з країнами ЄС. Нам є над чим глибоко працювати", - наголосив В.Ющенко.

Президент нагадав, що 6 червня цього року направив лист на ім'я Президента Європейської комісії Ж.М. Баррозу, в якому повідомив європейській стороні про занепокоєння Україною ситуацією, що склалася у візово-міграційній сфері. Зокрема, в ньому серед іншого міститься перелік країн-членів ЄС, на роботу посольств яких скаржаться українські громадяни. Ці скарги стосуються затягування з розглядом заявок на видачу віз, немотивованих відмов, а іноді йдеться і про приниження честі і гідності. "Сьогодні просив би і МЗС, і консульські місії звернути увагу на те, яка реакція буде в країнах, особливо там, де ми мали максимальну кількість скарг наших громадян... передусім, де є очевидне приниження честі і гідності", - відзначив глава держави.

Крім того, Президент України доручив МЗС України активізувати роботу із поліпшення відносин між Україною і ЄС у міграційно-візовій сфері.

Нагадаємо, раніше німецька митниця виставила чемпіонові світу у суперважкій вазі за версією WBC Віталію Кличкові штраф у розмірі 1,5 тис. євро за спробу незаконного ввезення в країну дорогого годинника і сумки. Водночас, боксер заявив, що оплачувати штраф не буде. Його адвокат надав митникам документи, що годинник фірми "IWC" (ціна від 2 тис. євро) йому подарували, а сумку "Montblanc" його дружина Наталія купила у Дюссельдорфі. "Я чекаю урочистої церемонії передачі мені від німецької митниці годинника і сумки. Якби я не зміг довести, що ці речі куплені в ЄС, то довелося б платити штраф", - сказав В.Кличко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини