RU

Для проведення національного екзіт-полу не вистачає півмільйона

16.12.2009, 09:04

Перші попередні результати першого туру виборів президента України стануть відомі 17 січня о 23:00, коли будуть оголошені підсумки національного екзіт-полу. Його проведе консорціум "Національний екзіт-пол 2010", до якої увійшли фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр ім. Разумкова (ЦР). Про це сьогодні пише "Коммерсантъ Україна".

КМІС і ЦР опитають виборців на виході з виборчих дільниць і оброблятимуть результати, а фонд "Демократичні ініціативи" займеться розв'язанням організаційних і фінансових питань. Передбачається, пише видання, що під час екзіт-полу будуть опитані 13,2 тис. осіб. До того ж учасники консорціуму заявляють, що похибка вибірки не перевищить 2,5%. "Головна мета проекту - контроль за чесністю підрахунку голосів виборців", - заявив на прес-конференції директор фонду Ілько Кучерів.

Спільні екзіт-поли проводилися на всеукраїнських виборах, починаючи з 1998 року, водночас вибірка з кожним роком зменшувалася. На президентських виборах 2004 року було опитано 26 тис. осіб. Перед позачерговими виборами до Ради в 2007 році консорціум планував опитати 20 тис. респондентів, але обмежився 16 тис. "Цифри залежать від фінансування, - зазначив президент КМІС Валерій Хмелько. - 13 тис. осіб - більш ніж досить. У країнах, де не побоюються фальсифікацій, езкіт-поли проводяться з набагато меншою вибіркою. Ми підрахували, що Україні, щоб побачити результат голосування, із запасом вистачило б навіть 4 тис.".

Як і на попередніх виборах, основними спонсорами екзіт-полу стануть іноземні посольства і міжнародні фонди. І.Кучерів визнав, що сьогодні є певні труднощі з фінансуванням: "Не вистачає близько 500 тис. грн". Загальний бюджет проекту, що передбачає опитування за підсумками двох турів, становить $220 тис.

Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини