Джемілєв назвав одну з невдач 2018 року по Криму

28.12.2018, 11:30
Джемілєв назвав одну з невдач 2018 року по Криму - Фото
Мустафа Джемілєв (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що нинішній склад Верховної Ради "навряд чи встигне" внести зміни до Конституції щодо статусу Криму

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв назвав "однією з невдач" 2018 року неприйняття змін до Конституції України щодо статусу тимчасово окупованого Криму. Таку заяву Джемілєв зробив 27 грудня в ході дискусії в Кримському домі в Києві, повідомляє Крим.Реалії.

"Одна з невдач в 2018 році - нам не вдалося внести зміни до Конституції України щодо статусу Криму. Йдеться про відновлення національно-територіальної автономії Криму. Робоча комісія за дорученням президента вже закінчила свою роботу. Зараз необхідно скликати конституційну комісію, яка прийме це. Потім Рада відправить до Конституційного суду. Потім знову Верховна Рада повинна прийняти (зміни, - ред.) більшістю голосів", - сказав Джемілєв.

За його словами, нинішній склад Верховної Ради України "навряд чи встигне" внести зміни до Конституції, але він висловив надію, що до президентських виборів в Україні парламент встигне проголосувати за зміни в першому читанні.

9 серпня 2018 року президент Петро Порошенко доручив дипломатам підготувати нову резолюцію про тимчасову окупацію українського Криму до наступної сесії Генеральної асамблеї ООН, "щоб зупинити будь-які спекуляції щодо статусу" півострова.

РФ окупувала Крим в 2014 році. Рада офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генасамблея ООН, засудили дії РФ і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт. Як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих