RU

"Дістали навіть терплячого Кравчука". Україна і Росія посварилися на переговорах

25.11.2020, 21:05
Сергій Гармаш (скриншот із відео 4 каналу)

Сьогодні, 25 листопада, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання ситуації на Донбасі, під час якого українська і російська делегація посварилися через те, що Росія намагалася подати офіційний план дій не від свого імені, а від імені бойовиків. Про це повідомив у Facebook представник Донецька у ТКГ Сергій Гармаш.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Сьогодні була найжорсткіша ТКГ на моїй пам'яті. Вони дістали навіть всетерплячого, дипломатичного Кравчука!" – написав Гармаш.

Він нагадав, що функції представників ОРДЛО в ТКГ чітко окреслено в Мінському комплексі заходів і мають на увазі можливість лише узгоджувати і консультувати, і відповідно вони не можуть подавати будь-які документи на розгляд.

Гармаш зазначив, що всі рішення, напрацьовані в ТКГ, має прийняти або не прийняти Верховна Рада.

"А як вона може імплементувати план врегулювання конфлікту, якщо друга сторона конфлікту (фінансує і контролює його) не хоче подавати його від свого імені як член ТКГ і учасник переговорів, а просовує від нечлена, який не є суб'єктом і не несе жодної відповідальності за невиконання прийнятих рішень?" – пише представник української делегації.

Гармаш підкреслив, що бойовики з ОРДЛО, яких прагне легітимізувати Росія, не хочуть миру на Донбасі, оскільки тоді вони втратять свої "посади" і становище.

Представник української делегації заявив, що у разі, якби Росія подала план мирного врегулювання від свого імені, то Україна була б змушена з ним працювати, незалежно від того, подобається їй цей план чи ні.

"І нам абсолютно не важливо, де його підготували: на окупованій території ОРДЛО, в Москві чи у Північній Кореї, наприклад. Нам важливо, щоб був легітимний суб'єкт подачі документа і відповідальний за його виконання", – написав Гармаш.

Однак сьогодні, за словами Гармаша, у відповідь на чергове прохання Кравчука до РФ офіційно представити в ТКГ план дій від російської делегації, Гризлов заявив, що "якби такий план і з'явився, то це було би втручанням Росії у внутрішні справи України, на що Росія, звичайно ж, піти не може".

На думку Гармаша, така поведінка РФ говорить про те, що всі "дорожні карти ОРДЛО" розраховані не на мирне врегулювання, а на суб'єктивізація російських маріонеток і зниження ролі Нормандської четвірки.

На сторінці ТКГ у Facebook заявили, що Кравчук принципово вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на найвищому рівні в Парижі в 2019 році, до кінця цього року.

  • 5 листопада голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію тимчасово окупованої частини Донбасу на початку 2021 р.
  • У Кремлі відповіли, що демілітаризація Донбасу, проведення виборів і передача кордону розходяться з мінськими домовленостями.
  • 9 листопада Кравчук повідомив, що Україна передала свій варіант плану ОБСЄ.

Читайте також: Деталі плану Кравчука щодо Донбасу: кордон, демілітаризація, правосуддя, повернення майна

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини