Дев'ять головних новин України та світу на 19:00 4 лютого

04.02.2020, 19:00
Дев'ять головних новин України та світу на 19:00 4 лютого - Фото

Кожен день о 19:00 LIGA.net публікує головні новини дня. Нічого зайвого - тільки важливе

1. ПЕРША ВІДСТАВКА В КАБМІНІ: РАДА ЗВІЛЬНИЛА БАБАК. Замість неї посаду віце-прем'єра та міністра розвитку громад і територій отримав Денис Шмигаль. За звільнення Бабак проголосували 266 нардепів. Частина опозиційних фракцій відмовилася підтримати її звільнення, аргументуючи це тим, що їм не були пояснені причини її відставки. Також депутати припустили, що на неї чиниться тиск. Сама Бабак заявила, що подати заяву про звільнення було її власним рішенням, а за фактами тиску йде робота правоохоронних органів (докладніше).

2. РАДА ПОПЕРЕДНЬО СХВАЛИЛА СКОРОЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ НАРДЕПІВ. Зміни до Конституції, які скоротять кількість депутатів Верховної Ради до 300 осіб, підтримали 236 нардепів. Законопроект передбачає зміни в 76 і 77 статті Конституції. Якщо він буде схвалений конституційною більшістю в 300 голосів, кількість депутатів у ВР скоротиться з 450 до 300, також у Конституції буде закріплено, що вибори в парламент проводяться за пропорційною виборчою системою, а кандидати в депутати повинні проживати в Україні не менше п'яти останніх років та володіти державною мовою (детальніше).

3. СЛУГА НАРОДУ І ГОЛОС ВТРАЧАЮТЬ РЕЙТИНГ, ОПЗЖ ЗРОСТАЄ. За минулі півтора місяця більш ніж на 5% впав рейтинг президентської партії, політична сила Святослава Вакарчука втратила близько чверті свого соціального капіталу. Результати опитування серед тих, хто піде на дільниці і вже знає, за кого проголосує (в дужках - результат опитування 13-17 грудня 2019 року): 42,2% (47,8%) - Слуга народу; 13,5% (11,4%) - ОПЗЖ; 9,5% (9,0%) - Євросолідарність; 8,1% (7,8%) - Батьківщина; 3,4% (4,4%) - Голос (докладніше).

4. РАДА НЕ ДОЗВОЛИЛА ЗЕЛЕНСЬКОМУ ПРИЗНАЧАТИ ГЛАВ ДБР І НАБУ. Законопроект №1014, внесений президентом, який розширив би повноваження глави держави в правоохоронній сфері, підтримали лише 214 депутатів. Законопроектом пропонувалося внести зміни до статті 106 Конституції і додати до повноважень президента право призначати директорів Держбюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, а також формувати НАБУ. Також пропонувалося надати право президенту засновувати незалежні органи, які б контролювали діяльність суб'єктів господарської діяльності в різних сферах, а також формувати їх склад (докладніше).

5. ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДТРИМАВ "АНТИКОЛОМОЙСЬКИЙ" ЗАКОН. Президент сподівається, що Рада прийме законопроект №2571, який забороняє повернення виведених із ринку банків колишнім власникам. За його словами, було зроблено "все, щоб він був прийнятий". У ЗМІ законопроект називають "антиколомойським", він є умовою для нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Згідно з документом, який Кабмін вніс у Раду ще в грудні 2019 року, власники не зможуть зупинити процес банкрутства і ліквідації фінустанови через суд. Також він удосконалює процедуру компенсації власникам (докладніше).

6. КАБМІН ПРОСИТЬ ПРИЗУПИНИТИ ВИПЛАТУ ПРЕМІЙ У НАФТОГАЗІ. Високопоставлений співрозмовник в уряді розповів LIGA.net, що уряд направив листа наглядовій раді НАК Нафтогаз, в якому говориться, що Кабмін хоче вивчити контракти членів правління і питання коректності виплати премій за перемогу над Газпромом у Стокгольмському арбітражі. В уряді не впевнені, що сплачені Газпромом гроші в рамках угоди про новий транзитний контракт, можна вважати такими, що стягнуто. Раніше Зеленський зажадав від Гончарука переглянути премії в Нафтогазі. Згідно з контрактами керівників Нафтогазу, їм належить 1% премій від виграшу в суді з Газпромом (докладніше).

7. ЗА МІСЯЦЬ ЗАЛИШОК ГРОШЕЙ У ДЕРЖСКАРБНИЦІ СКОРОТИВСЯ МАЙЖЕ НА ТРЕТИНУ. Залишок коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) станом на 1 лютого становить 12,07 млрд грн, що на 5,5 млрд грн (31%) менше, ніж місяцем раніше. Про це свідчать дані Державної казначейської служби. У лютому 2019-го засобів на рахунку було ще менше - 11,93 млрд гривень. ЄКР - основний рахунок держави, з якого вона здійснює розрахунки в рамках передбаченого бюджетного плану. Залишок на цьому рахунку непостійний і залежить від періоду року і стану виконання доходної частини бюджету (докладніше).

8. ПРОМПРИЛАД ВИКУПИВ ЗАВОД В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ. Операцію з купівлі 82,38% акцій уклали в лютому 2019 року. Тепер Промприлад.Реновація виплатив останній транш і оголосив про закриття угоди. Проект викупив завод з метою подальшого відновлення незадіяних площ. Простір у реконструйованих будинках зараз перетворюють на прогресивний інноваційний центр. Проект зібрав $5 млн від 409 інвесторів і 13 фондів (докладніше).

9. МІНІНФРАСТРУКТУРИ ОСКАРЖИТЬ ЗУПИНКУ КОНЦЕСІЇ ПОРТУ ХЕРСОН. В МІУ вважають, що суд, який зупинив дію наказу про затвердження результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію ДП Херсонський морський торговельний порт, виніс постанову без належної оцінки аргументів міністерства. Раніше Шостий апеляційний адміністративний суд Києва зупинив дію наказу через позов ТОВ Спеціальна компанія Морський порт Херсон, якій не дозволили брати участь у конкурсі. Комісія не отримала підтвердження наявності у цій компанії ліквідних активів у розмірі, еквівалентному $8 млн. У МІУ вважають, що комісія діяла в повній відповідності з положеннями конкурсної документації та законодавства (докладніше).

Читайте також головний текст цього дня: Недобір 25% бюджету, або Головоломка для Гончарука, як звести кінці з кінцями. Розбір

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы