Децентралізація: висновок КСУ надійшов до Верховної Ради

03.08.2015, 17:25
Децентралізація: висновок КСУ надійшов до Верховної Ради - Фото
41728ebd1e8e3931fc75ed4f0255a2cd.jpg

31 липня КСУ оприлюднив висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

Висновок Конституційного суду щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади надійшов до Верховної Ради. Про це повідомив прес-секретар спікера парламенту Дмитро Столярчук.

"Висновок Конституційного суду надійшов до Верховної Ради. Найближчим часом буде розданий народним депутатам", - цитує Столярчука Укрінформ.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій припустив, що народних депутатів можуть скликати на позачергову сесію Верховної Ради України між 24 і 28 серпня для голосування за зміни до Конституції України.

У п'ятницю, 31 липня, КСУ оприлюднив висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади вимогам статей 157 і 158 Основного Закону.

Нагадаємо, ще в червні президент України Петро Порошенко відзначав переваги від запровадження децентралізації влади. Зокрема, громади отримають більше самостійності, повноважень, коштів на місцях, які будуть спрямовані на розвиток об'єктів інфраструктури, освіти, медицини. Принцип субсидіарності, покладений в основу реформи, президент пояснив так: "Візьміть на себе стільки повноважень, стільки влади на базовому рівні, скільки ви зможете ефективно використовувати".

Введення децентралізації буде кардинально відрізняти Україну від інших пострадянських країн, підкреслював Порошенко. "Радянський Союз і його нащадки не терплять самостійності громад. У нас інша традиція - Магдебурзьке право, завдяки якому українські міста повністю управлялися громадянами, які вибирали міську раду та бургомістра, яке прийшло до нас відразу ж після появи в Європі", - заявляв він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии