RU

Деталі плану Кравчука щодо Донбасу: кордон, демілітаризація, правосуддя, повернення майна

13.11.2020, 18:02
Деталі плану Кравчука щодо Донбасу: кордон, демілітаризація, правосуддя, повернення майна - Фото
Леонід Кравчук (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Стали відомі нові деталі мирного плану для Донбасу, запропонованого українською делегацією у Тристоронній контактній групі. Про це повідомило  LIGA.net джерело, близьке до переговорів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як наголошується, Україна має отримати контроль над своїм держкордоном до початку виборчої кампанії в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО за українським законодавством. На першому етапі максимальний контроль над кордоном забезпечує ОБСЄ. Паралельно буде створено спеціальну підгрупу в ТКГ.

За інформацією джерела, ключова складова плану – повна демілітаризація ОРДЛО, що включає виведення найманців і важкої зброї, роззброєння і демобілізацію "усіх комбатантів із боку проросійських сил". Цей процес буде узгоджуватися з поверненням підрозділів ЗСУ в місця постійної дислокації.

Пропонується створити спецпідрозділ до 1500 осіб професійних поліцейських у складі СММ ОБСЄ. Він має отримати повний доступ до всієї тимчасово неконтрольованої території України, забезпечувати безпеку в процесі демілітаризації, а пізніше – допомагати провести вибори.

Як повідомляється, документ передбачає впровадження моделі перехідного правосуддя – чіткі правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, деталі амністії і систему захисту прав людей. Ухвалення відповідного законодавства має синхронізуватися з відміною деяких указів президента Росії, зокрема, спрощеного порядку надання громадянства.

Джерело зазначило, що план також передбачає повернення майна власникам – українським фізичним і юридичним особам, якому передуватиме проведення міжнародного аудиту нинішнього стану активів.

  • 5 листопада голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію тимчасово окупованої частини Донбасу на початку 2021 р.
  • У Кремлі відповіли, що демілітаризація Донбасу, проведення виборів і передача кордону розходяться з мінськими домовленостями.
  • Вчора Кравчук повідомив, що Україна передала свій варіант плану ОБСЄ і чекає від організації узгодженого з іншими учасниками переговорів контактної групи з питань Донбасу єдиного документа для обговорення на наступному засіданні 10 листопада.
Наталия Медведева, Юрий Смирнов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини