RU

Дещиця піснею розрядив ситуацію біля посольства РФ - МЗС України

17.06.2014, 16:07
Дещиця піснею розрядив ситуацію біля посольства РФ - МЗС України - Фото
Андрій Дещиця
У Міністерстві закордонних справ вважають, що в.о. глави МЗС Андрію Дещиці вдалося запобігти більш жорсткий розвиток подій під час акції протесту біля посольства Росії в Києві 14 червня. Про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, відповідаючи на питання журналістів, чи вичерпаний конфлікт з Росією у зв'язку з висловлюванням Дещиці під посольством.

"Ми зробили всі можливі заходи щодо врегулювання ситуації, яка виникла під час масових протестів біля посольства Російської Федерації. Нам вдалося, в тому числі і завдяки міністру, запобігти більш жорсткий розвиток подій, який, за нашою інформацією, планувався і провокувався. Ми вважаємо, що мета була досягнута, і до посольства Російської Федерації, незважаючи на певні збитки, жорсткіших заходів не застосували. Вважаю, що та мета, яку ставило перед собою Міністерство закордонних справ, досягнута", - сказав Перебийніс, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Перебийніс сподівається на те, що вжиті МЗС і Дещицею заходи російська сторона розцінить правильно - "ми захищали російське посольство". На уточнююче запитання журналістів, чи отримував МЗС України будь-яку офіційну ноту протесту від російської сторони, Перебийніс відповів, що про надходження подібних документів нічого не знає. "І взагалі, я не хотів би коментувати це питання, оскільки це була приватна розмова міністра закордонних справ з громадянкою України. Ми це не коментуємо", - сказав він.

Перебийніс додав, що з приводу акцій протесту під посольством МЗС отримав дві ноти від Росії і направив відповідь, в якій говориться, що правоохоронні органи почали розслідування подій 14 червня. Вжито заходів щодо забезпечення безпеки всіх дипломатичних представництв в Україні, в тому числі посилено охорону посольства Росії в Києві, генеральних консульств в Одесі, Харкові та Львові.

Нагадаємо, 14 червня біля посольства РФ в Україні відбулася акція протесту проти агресивної політики Кремля і підтримки дій терористів і сепаратистів, які призводять до загибелі українських громадян і військовослужбовців. Активісти закидали посольство яйцями, зеленкою, перевернули машини. Гнів активістів викликала трагедія зі збитим вночі в Луганську літаком  Іл-76 та загибель 49 українських військових, що знаходилися я в ньому. У протестуючих немає сумнівів, що за діями терористів, які збили літак з ПЗРК, стоїть керівництво РФ на чолі з Володимиром Путіним.

Під час протестної акції під стіни посольства РФ прибув Дещиця, глава МВС Арсен Аваков, представники СБУ, міліції.

В.о. глави МЗС намагався заспокоїти протестувальників. "Я готовий разом з вами тут стати і говорити: Росія, забирайся з України", - сказав він. При цьому він процитував текст матірною речівки українських футбольних фанатів, що стосується президента РФ Володимира Путіна.

Представники МЗС РФ назвали пікет провокацією і закликали захистити російських дипломатів в Києві. У свою чергу МЗС України заявив, що обурення протестувальників біля посольства РФ було використано для спроб провокаційних дій, які не відповідають усталеним нормам дипломатичних відносин та захисту дипломатичних установ. У відомстві також підкреслили, що "загальна стабілізація ситуації залежить від готовності російської сторони припинити підтримку терористів і сприяти реалізації мирного врегулювання в окремих районах сходу країни".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини