Держспецзв'язку: Система е-декларування готова до запуску

31.08.2016, 17:33
Держспецзв'язку: Система е-декларування готова до запуску - Фото
Фото: EPA
Держслужба спецзв'язку виконала всі умови для легітимного функціонування системи електронних декларацій з 1 вересня. Про це заявив сьогодні глава служби Леонід Євдоченко, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Недоліки, допущені компанією-розробником, Держспецзв'язку усунені", - сказав він.

Він також зазначив, що атестат відповідності за певним обсягом функцій сьогодні буде переданий в Нацагентство щодо запобігання корупції.

Євдоченко повідомив, що надане розробниками програмне забезпечення мало істотні недоліки, які не дозволили б експлуатувати систему відповідно до технічного завдання і належним чином захистити інформацію.

За його словами, могли виникнути проблеми з авторизацією і аутентифікації декларантів. Також можливий був несанкціонований доступ до даних декларантів при їх передачі через незахищений персональний комп'ютер і їх зміна.

Євдоченко нагадав, що до 23 серпня розробники ці недоліки не усунули, і співпраця з ними було припинена.

Робота над створенням реєстру виявила технологічні проблеми, зокрема, в наявності була лише третина задекларованого обладнання. "Наприклад, один з мережевих маршрутизаторів не працював, а на інший, який повинен був забезпечувати захист, вже закінчувалася ліцензія", - додав він.

"Для забезпечення безпеки функціонування реєстру Держспецзв'язку зараз змушена використовувати власне обладнання мережевого захисту. Для підтвердження об'єктивності та неупередженості висновку про недоліки програмного забезпечення, їх усунення та якості внесених змін ми вже сьогодні ініціювали створення незалежної експертної групи у складі представників авторитетних, відомих в світі організацій в ІТ-сфері. Упевнений, що висновок цієї незалежної експертної групи дозволить громадськості переконатися в правильності прийнятого НАЗК рішення про відсторонення від цього проекту суспільства Міранда як ненадійного підрядника", - сказав він.

12 серпня Держслужба спецзв'язку  відмовила в сертифікації системи. Опівночі 15 серпня 2016 року НАЗК запустило систему електронного декларування без сертифікації Держспецзв'язку, що означає неповноцінний запуск системи. 18 серпня, президент Петр Порошенко заявив, що Держспецзв'язку спільно з Програмою розвитку ООН повинна доопрацювати перші три модуля програмного забезпечення системи електронного декларування до 31 серпня.

Сьогодні, 31 серпня, міністр юстиції  Павло Петренко заявив, що 1 вересня - це останній дедлайн, коли система е-декларування повинна запрацювати.

Читайте також: Е-профанація. Чи будуть чиновники відповідати за брехню в деклараціях

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского