RU

Держприкордонслужба шукає захист від російської лазерної зброї

17.08.2016, 10:45
Держприкордонслужба шукає захист від російської лазерної зброї - Фото
Олег Слободян (фото - скріншот відео)

Спікер Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що країна-агресор Росія застосовує в Донбасі проти українських військовослужбовців заборонену лазерну зброю. Про це повідомляє Укрінформ.

"На жаль, засобів протидії лазерній зброї на даний момент у нас немає. У світі вони (засоби, - ред.) існують, вони розвиваються, їх розвиток на початковій стадії. У першу чергу, це ті насадки і ті фільтри, які дозволяють захистити очі від цього опромінення або хоча б мінімізувати нищівну силу саме цього фактора", - зазначив Слободян.

За його словами, Україна зараз вивчає те, що є на ринку, що може підійти і допомогти зберегти зір прикордонникам. "Тому питання поки на стадії вивчення. Сказати, що ми зупинилися на якомусь зразку, або про те, що ми вже розуміємо, що конкретно ми будемо купувати, то в даний момент такого розуміння ще немає", - сказав він.

Слободян додав, що зараз важко сказати, яку саме лазерну зброю застосовує Росія в Донбасі, але таку зброю заборонено конвенцією.

"Ми можемо говорити, скоріше за все, про те, що вони її тільки випробовували. Взагалі, це вже не таємниця, що Росія використовує Донбас, як полігон для випробування нових зразків зброї", - сказав він.

Він підтвердив, що це було застосування Росією саме лазерної зброї.

"У першу чергу, ті військовослужбовці, які оглядали місцевість в монокуляр, отримали травми одного ока, а той військовослужбовець, який дивився в бінокль, отримав травму двох очей. По-друге, всі бачили характерний спалах, який є ознакою того, що все ж таки використовували лазерну зброю. І по-третє, вже фахівці-медики, які аналізували травми очей, кажуть, що такі травми отримують при використанні лазерної зброї. Всі ці три ознаки дозволяють з певною вірогідністю стверджувати, що мова йде про лазерну зброю", - наголосив він.

Слободян повідомив, що прикордонники не бачили, яка це була зброя. За його словами, відомо тільки, що ця зброя була застосована проти українських військовослужбовців з відстані близько одного кілометра і з території, підконтрольної бойовикам.

Спікер Держприкордонслужби сказав, що всі характеристики лазерної зброї, в тому числі тих типів, які взяла на озброєння Російська Федерація".

22 липня співробітники Держприкордонслужби, які несуть службу в районі проведення АТО, ймовірно, зафіксували ознаки чергового використання російсько-терористичними військами забороненої лазерної зброї спеціального призначення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини