RU

Держдума Росії підтримала українських сепаратистів

04.04.2014, 18:12
Держдума Росії підтримала українських сепаратистів - Фото
Фото: zn.ua

Держдума Росії прийняла заяву на захист сепаратистів на південному сході України. За заяву "Про політичні репресії в Україні" проголосували 440 російських парламентаріїв.

Російські депутати вважають, що зараз в Україні "свідомо і повсюдно обмежуються свобода зібрань, свобода вираження думок з політичних питань, свобода засобів масової інформації, закриваються неугодні засоби масової інформації", повідомляє УНІАН.

"Політичні репресії виключають можливість цивілізованого вирішення політичної кризи в Україні. Необгрунтоване переслідування лідерів опозиції, арешти політичних діячів на сумнівних підставах ніяк не вписуються в декларативні заяви нинішної української влади про прихильність демократії. Зростає тиск на російськомовних громадян в усіх регіонах України, і особливо на південному сході. Заарештовано і затримано сотні учасників протестних акцій, серед яких Павло Губарєв (Донецьк), Арсен Клінчаєв (Луганськ), Олександр Харитонов (Луганськ), Антон Давидченко (Одеса), Михайло Чумаченко (Донецьк)" , - йдеться в документі.

У Держдумі впевнені, що "політичним репресіям піддаються російські співвітчизники і ті, хто виступають за співпрацю з Росією".

Держдума наполягає "на суворому дотриманні загальновизнаних принципів і норм міжнародного права у сфері захисту прав і свобод людини".

Російські депутати заявляють, що "всі незаконно переслідувані лідери народного протесту повинні бути негайно звільнені".

Нагадаємо, вищевказані особи закликали до приєднання деяких областей України до РФ. При цьому в ході організованих ними вуличних акцій прихильники сепаратистів захоплювали органи влади, замінювали державні прапори України на будівлях органів влади на російські.

У Росії за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. 20 грудня 2013 року Держдума РФ прийняла закон, який передбачає відповідальність за публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації (за сепаратизм), з максимальним покаранням до п'яти років позбавлення волі.

Сьогодні МЗС України висловив стурбованість у зв'язку з порушенням прав і свобод громадян на території Росії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини