RU

Держдума Росії 21 березня розгляне питання про приєднання Криму

11.03.2014, 09:40
Держдума Росії 21 березня розгляне питання про приєднання Криму - Фото
8b82031ee44aeb3de080e66217d7d209.jpg
Рада Державної думи винесла на 21 березня обговорення законопроекту про спрощену процедуру приєднання до РФ нових суб'єктів Федерації. Про це повідомив перший віце-спікер нижньої палати від КПРФ Іван Мельников за підсумками засідання Ради.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, раніше віце-спікер Держдуми Сергій Железняк заявив, що президія думської фракції "Єдина Росія" поки не обговорювала законопроект. "Будь-які пропозиції про оптимізацію цього процесу (приєднання суб'єктів), які надходитимуть від наших колег з інших фракцій, повинні бути ретельно розглянуті в профільних комітетах Держдуми", - додав він.

Сам Железняк вважає, що чинне законодавство в достатній мірі регулює питання приєднання до РФ нових суб'єктів. "З точки зору Конституції та чинного законодавства РФ, немає ніяких перешкод для приєднання частини територій інших країн як нового суб'єкта до РФ. Для цього немає необхідності в якихось нових законах", - стверджує депутат.

Законопроект визначає правила входження в РФ нових територій. У документі говориться, що при неможливості укладення міжнародного договору, у зв'язку з відсутністю в іноземній державі ефективної суверенної держвлади, яка б захищала і дотримувалася права і свободи громадян, прийняття нових територій до складу РФ здійснюється за результатами референдуму на тій території, яка виявила бажання приєднатися до РФ. Такому новому регіону пропонується надавати статус суб'єкта РФ. Приймати новий регіон можна буде на підставі федерального конституційного закону.

Нагадаємо, 6 березня Верховна Рада Криму прийняла рішення про входження АРК до складу РФ. 78 з 100 депутатів Ради Криму проголосували за входження АРК до складу Російської Федерації і проведення референдуму з цього питання 16 березня. На референдум винесуть питання: 1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації? 2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

Служба безпеки України почала досудове розслідування за фактом голосування депутатів Верховної Ради Криму за вхід АРК до складу РФ.

Генеральною прокуратурою України до окружного адміністративного суду м. Києва подано позов про визнання протиправною та скасування постанови Верховної Ради АР Крим від 6 березня 2014 "Про проведення загальнокримського референдуму".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини