Держдеп: Відносини України і НАТО переходять на новий рівень

11.07.2016, 15:46
Держдеп: Відносини України і НАТО переходять на новий рівень - Фото
Фото: dyvys.in
Відносини НАТО і України переходять з рівня "відповіді на кризу" на рівень довгострокового партнерства. Про це в коментарі DW  сказав представник Держдепартаменту США Джошуа Бейкер.

Метою такого співробітництва є розвиток потужних Збройних сил України за стандартами альянсу.

При цьому Бейкер зазначив, що "НАТО не шукає протистояння ні з державою, ні з союзом держав. НАТО - оборонна освіта (...) Для гарантій безпеки країн-членів НАТО повинен також захищати стабільність поза своїми кордонами".

Представник Держдепу зазначив, що відносини альянсу в Європі з Україною, Молдовою, Грузією, а також Швецією і Фінляндією реалізують мету посилення стабільності серед країн, які не є членами блоку.

Бейкер додав, що Вашингтон виділяє ще $ 35 млн у фіскальному 2016 році на підтримку української оборони, зокрема на навчання військовослужбовців, радари і комунікаційні системи, а також на радників, які будуть допомагати в боротьбі з корупцією. НАТО, в свою чергу, буде підтримувати в Україні реформу сфери оборони в Україні, надавати сприяння у розмінуванні територій і вчити офіцерів і дипломатів за стандартами альянсу.

7 липня на спільній з генсеком НАТО прес-конференції президент Петро Порошенко  заявив про досягнуту домовленість, яка призведе до надання нового статусу у відносинах з альянсом. "Сьогодні ми прийняли рішення розширити особливе партнерство України і НАТО. Ми домовилися запустити процес, який дозволить Україні отримати статус партнерства з розширеними можливостями", - заявив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса