RU

Депутати внесли 370 поправок до законопроекту про вибори

13.11.2013, 16:09
Депутати внесли 370 поправок до законопроекту про вибори - Фото
ae685818f96467c6ef78ac61436d469e.jpg
Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування до 15 листопада буде приймати пропозиції народних депутатів до законопроекту про удосконалення законодавства з питань проведення виборів № 3396. Про це заявив голова комітету, депутат з фракції Партії регіонів Давид Жванія.

Парламентарій нагадав, що відповідний законопроект був прийнятий у першому читанні 8 листопада. Згідно 116 статті Регламенту ВР скорочується термін подання пропозицій і поправок до 7 днів. Це означає, що комітет буде приймати пропозиції і поправки народних депутатів саме до 15 листопада.

"Станом на 12 листопада до комітету надійшло 370 пропозицій і поправок від 12 народних депутатів України: позафракційного Олега Канівця та представників чотирьох депутатських фракцій парламенту, крім фракції КПУ. Ми не можемо обмежувати і порушувати права народних депутатів, які відповідно до законодавства мають право вносити до 15 листопада включно пропозиції та поправки до проекту закону", - цитує Жванію його прес-служба.

Депутат в черговий раз нагадав, що до саміту у Вільнюсі Рада повинна почати процес удосконалення виборчого законодавства. "На жаль, такий серйозний і базовий для країни закон про вдосконалення виборчого законодавства став заручником ситуації, що склалася навколо виконання Україною умов для підписання угоди про асоціацію, зокрема, прийняття закону, що дозволяє Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон. Закон про вибори приймається не на один рік, тому він не може бути розроблений і прийнятий за два дні", - заявив політик.

При цьому Жванія висловив переконання, що Україна на саміті у Вільнюсі підпише угоду про асоціацію.

Також народний депутат повідомив, що комітет по мірі надходження пропозицій буде формувати порівняльну таблицю і професійно і якісно доопрацює законопроект № 3396 до другого читання.

Нагадаємо,  законопроект про вибори внесли до Ради члени фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, Володимир Олійник та Дмитро Шпенов.

Одними з головних нововведень, які пропонує законопроект регіоналів, є: зміна терміну, відведеного для ЦВК при утворенні виборчих округів і встановленні їх меж, з 175 днів на 360 днів до дня виборів; зменшення максимальної кількості виборців, закріплених за виборчою дільницею; зменшення кількості членів окружних виборчих комісій; розширення повноважень місцевих виборчкомів; встановлення граничного розміру виборчого фонду партій і кандидатів, а також введення механізму визнання недійсними результати голосування на виборчій дільниці.

Досьє на Давида Жванію
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини