RU

Депутати вибирають омбусмана, кандидатура одна - Лутковська

24.04.2012, 12:41
Депутати вибирають омбусмана, кандидатура одна - Лутковська - Фото
Валерія Лутковська. Фото - minjust.gov.ua
Народні депутати відправилися вибирати нового уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед цим парламентарії затвердили форму бюлетеня, в яку внесена одна кандидатура - Валерії Лутковської. За проголосувало 250 карток народних депутатів.

Голосування за кандидатуру омбудсмана буде проходити з 12:00 до 13:00. На цей час в пленарному засіданні оголошено перерву. Народні депутати голосують таємно, бюлетенями.

Нагадаємо, це друга спроба призначити головного відповідального за права людини в Україні. У перший раз, 15 березня, кандидатура Лутковської в таємному голосуванні набрала 212 голосів депутатів, а її суперник, правозахисник Євген Захаров, запропонований опозицією - 134. Після провального голосування Захаров відмовився брати участь у виборах вдруге, вважаючи це безперспективним. Опозиціонери планували висунути нового кандидата на цю посаду - правозахисницю Катерину Левченко, але в останній момент відмовилися від цього наміру.

Валерія Лутковська останні 11 років представляє інтереси держави України в спорах з громадянами в Європейському суді з прав людини. Саме ця частина її біографії, а також відсутність явного досвіду правозахисної діяльності викликає найбільші нарікання опозиції. Головне побоювання - Лутковська не зможе перепрофілюватися й продовжить на посаді омбудсмана захищати права державної машини, а не громадян.

Читайте інтерв'ю з Валерією Лутковською
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини