RU

Депутати спростили порядок звільнення спікера Ради

04.07.2012, 16:05
Депутати спростили порядок звільнення спікера Ради - Фото
Литвин може не боятися, що на його відставку не вистачить голосів - їх потрібно всього 226
Верховна Рада прийняла закон, який полегшить процедуру звільнення Володимира Литвина з посади спікера. За зміни до закону про регламент Верховної Ради № 10677 в цілому проголосувало 255 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з документом, рішення Верховної Ради про відкликання спікера з посади приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради (226 голосів) і оформляється постановою Верховної Ради. За чинним законом, таке рішення приймається таємним голосуванням, шляхом подачі бюлетенів, голосування вважається таким, що відбулося, якщо бюлетені взяли не менше двох третин народних депутатів від їх фактичної кількості.

Точно так само, простою більшістю, відкритим голосуванням, за новим законом, приймають рішення про обрання голови Верховної Ради. Згідно з чинною нормою, рішення по кандидатурах на посаду голови Верховної Ради приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Документ був розглянутий за скороченою процедурою, і після виступу автора - регіонала Владислава Забарського і голови профільного комітету Володимира Макеєнка прийнятий відразу за основу і в цілому.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада після бійки прийняла скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. "За" проголосувало 248 карток народних депутатів. Сьогодні Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко заявили, що подали у відставку. Роблячи оголошення про відставку, голова ВР натякнув, що його здав перший віце-спікер, комуніст Адам Мартинюк: "Прохання поставити це питання, включити його до порядку денного, у вас є доблесний мій товариш колишній, з яким я ділив хліб і сіль, який мене здав".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини