RU

Депутати-лікарі чекають, коли їх пустять до Тимошенко

25.04.2012, 11:24
Депутати-лікарі чекають, коли їх пустять до Тимошенко - Фото
Арсеній Яценюк
Делегація опозиційних депутатів чекає в Харкові дозволу відвідати Юлію Тимошенко в колонії. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив депутат від НУНС, лідер Фронту змін Арсеній Яценюк.

"Ми вчора вночі відправили Карпука, Шевчука, Передерія. Андрій Кожем'якін очолює делегацію. Зараз вони чекають дозволу Генеральної прокуратури (відвідати Юлію Тимошенко, - ред.) в Харкові", - сказав він.

Яценюк також зазначив, що сьогоднішні переговори на погоджувальній раді у заблокованій Верховній Раді мало чим відрізняються від вчорашніх. Опозиція наполягає на тому, щоб до Тимошенко негайно допустили лікарів - народних депутатів. При цьому для балансу опозиціонери пропонують більшості включити в делегацію депутата-регіонала, голову профільного парламентського комітету Татяну Бахтеєву.

"На це вчора Єфремов сказав, що вони не готові відправити свого представника. Тоді ми поставили просте запитання: ви не готові взагалі вирішувати проблему, яку самі створили? Тому що це навіть не питання політичних переслідувань, це вже політичні тортури. Це вже не переслідування , це фактично замах на політичне вбивство ", - вважає він.

За словами Яценюка, представники більшості пропонували приймати рішення голосуванням в сесійній залі. "Я кажу: що будемо ставити на голосування? Що не можна бити Тимошенко у в'язниці? За це будемо голосувати? Або за те, що генеральний прокурор зобов'язаний за Конституцією і за законом нести персональну відповідальність за дотримання законодавства в установах пенітенціарної системи, будемо голосувати?" - запитав Яценюк.

При цьому нардеп зазначив, що опозиція пропонувала керівництву Ради скористатися спецзв'язком, зателефонувати з президенту й генпрокуру і прийняти рішення про негайний допуск народних депутатів до Тимошенко.

Коментуючи на прохання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ вчорашню заяву лідера фракції Партії регіонів Єфремова про те, що більшість пропонувала допустити до Тимошенко лікарів з Німеччини, але опозиція із цим не погодилася, Яценюк заявив: "Я там особисто був ... Ми сказали: фахівців з Німеччини - так, тільки, знаєте, коли вони приїдуть? Через тиждень. А якщо ми дуже швидко будемо це робити, то через чотири дні. А Тимошенко вже потрібно побачити, вже потрібно встановити наявність побоїв".

Яценюк підкреслив, що подібної ситуації з побиттям опозиціонерів у в'язниці не було навіть у Білорусі. За його словами, влада перейшла вже всі "червоні лінії", які тільки можливо. "І закінчиться це все дуже сумно і для країни, і для них особисто. Я думаю, що після вчорашніх подій взагалі під питанням проведення Євро-2012 ... Сюди ніхто не поїде, бо тут б'ють не просто на вулицях, тут б'ють політичних ув'язнених" , - пояснив він.

Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 20 квітня оголосила голодування в Качанівській виправній колонії після того, як до неї нібито застосували фізичну силу для перевезення до лікарні Укрзалізниці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини