RU

Депутати Криму хочуть змінити Конституцію і просять захисту РФ

04.02.2014, 15:48
Депутати  Криму хочуть змінити Конституцію і просять захисту РФ - Фото
Фото: tsn.ua
Кримський парламент ініціює зміни до Конституції АРК. Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні президії Верховної Ради Криму, повідомляє comments.ua. Це питання також планується розглянути на наступному засіданні парламенту.

У ході обговорення питання "Про політичну ситуацію в країні" депутати запропонували внести ряд змін в існуючу Конституцію Криму. Зокрема, таку пропозицію озвучив депутат Верховної Ради АРК регіонал Володимир Кличников. Він вважає, що "сьогоднішнє положення Конституції Криму, основного закону республіки, грубо зневажається законодавством України".

За словами Кличнікова, в умовах нинішньої політичної кризи і завзяття до влади груп націонал-фашистського толку  які "прагнуть ліквідувати автономний статус Криму", місцева влада повинна проявити політичну волю щодо захисту прав і свобод.

"Я пропоную президії Верховної Ради Криму включити до порядку денного лютневої сесії наступні питання. Перше, про створення робочої групи щодо змін і доповнень до Конституції АРК і Конституцію України і про проведення загальнокримського опитування громадської думки про статус Криму  - заявив Кличников. - Друге, прийняти звернення до президента і законодавчим зборам Російської Федерації виступити гарантом непорушності статусу автономії Криму, а також непорушності прав і свобод наших громадян".

Спікер кримського парламенту Володимир Константинов дав процедурне доручення юристам опрацювати питання. Він також дав протокольне доручення секретаріату ВР АРК підготувати на прохання ще одного депутата - Сергія Цекова - звернення до Російської Федерації про допомогу і захист .

"Ми просто зобов'язані звернутися до Російської Федерації з урахуванням того, що Крим - це російська автономія, російська за національністю, по культурі і мові. Зрозуміло, що це багатонаціональна територія, на якій проживають представники різних національностей у мирі та злагоді, але, тим не менше, нашим захисником може бути тільки Російська Федерація. Тому я закликаю президію і Верховну Раду АРК підготувати відповідне звернення до Російської Федерації на підтримку допомоги і захисту", - сказав на президії Цеков.

Дане звернення розглянуть на найближчій сесії, яка відбудеться 19 лютого.

Нагадаємо, у Верховній Раді опозиція вимагає розпочати четверту сесію з прийняття акта, який дозволить повернутися до Конституції 2004 року. На думку опозиціонерів, повернення до попередньої редакції Основного закону дозволить вийти з політичної кризи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини