RU

Депутати хочуть обмежити доступ до публічної інформації

24.09.2013, 14:38
Депутати хочуть обмежити доступ до публічної інформації - Фото
8a58266e71bf854059a9fb34721b5a56.jpg
На офіційному сайті  Верховної Ради України з'явилася інформація про реєстрацію законопроекту № 3301, покликаного обмежити доступ до публічної інформації. Автори законопроекту - троє членів фракції Партії регіонів - Володимир Олійник,  Іштван Гайдош та Олег Парасків, а також представник фракції Батьківщина Валентин Королюк.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що даний документ у разі його прийняття, повинен усунути невідповідність окремих статей Закону "Про доступ до публічної інформації "до положень Закону "Про інформацію" та іншими законодавчими актами.

Автори законопроекту пропонують вважати конфіденційною інформацією будь-які дані про фізичних осіб. Запропоновані депутатами зміни також позбавляють заявників на отримання інформації права особисто робити фотографувати і копіювати державні документи.

Крім того, законопроект передбачає встановлення обов'язкової плати за більш, ніж десять сторінок відповіді на запит про надання інформації. У разі відсутності плати, на запит можна не відповідати. Примітно, що автори не вказують у документі розмір відповідних тарифів.

Нагадаємо, раніше один з авторів даного законопроекту - регіонал Олійник виявляв  ініціативу з цензурування Інтернет-ЗМІ. У червні цього року їм був зареєстрований законопроект, яким пропонувалося зобов'язати провайдерів закривати доступ до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, порушення громадянських прав і свобод і т.д. Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації не підтримав тоді законопроект Олійника.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини