RU

Депутати розчистили дорогу президентському законопроекту про вибори в Раду

04.10.2011, 21:32
Депутати розчистили дорогу президентському законопроекту про вибори в Раду - Фото
8cff2557eabf6711a16ec78eebd10765.jpg

Депутати розчистили дорогу президентському законопроекту про вибори в Раду

Верховна Рада провалила чотири проекти закону про вибори народних депутатів і дев'ять проектів змін в Закон про парламентські вибори. Жоден з документів не набрав необхідних 226 голосів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, проект закону "Про вибори народних депутатів України" N3366 народного депутата Владислава Каськіва передбачав вибори по відкритих партійних списках і 2%-й виборчий бар'єр.

Проект нунсівця Юрія Ключковського N3468 передбачав вибори за пропорційною системою з відкритими списками кандидатів в народні депутати, 3%-й прохідний бар'єр. Пропонувалося відмовитися від участі у виборах блоків політичних партій і від графи в бюлетені "не підтримую жодного кандидата".

Проект народного депутата Миколи Катеринчука N4499 передбачав змішану пропорціонально-мажоритарну виборчу систему.

Народний депутат від Блоку Литвина Ігор Шаров сам попросив колег зняти з розгляду поданий ним законопроект, який передбачав відкриті списки кандидатів в депутати і 3%-й прохідний бар'єр. "За" проголосувало 229 карток нардепів.

Доповненнями народного депутата України від БЮТ Геннадія Задирка до законопроекту N2097 також планувалося введення відкритих виборчих списків. Пропонувалося відмовитися від прохідного бар'єра. Документ розглядався як цілісний законопроект і також був провалений.

Рада також не підтримала проекти змін в Закон "Про вибори народних депутатів України" N3331 - щодо проведення повторного підрахунку голосів, N3209 - щодо введення пропорційної виборчої системи з відкритими списками, N3210 - щодо голосування і встановлення результатів виборів, N3441 - щодо введення пропорційної виборчої системи з преференціями, N3684 - щодо повернення до пропорціонально-мажоритарної системи виборів, N4357 - щодо відкритості виборчих списків, N4371 - про проведення виборів в два тури, N8599 - щодо встановлення вікового цензу для обрання на посаду депутата - не більше 65 років. Крім цього депутати відхилили проект змін до деяких законів України N8448 щодо забезпечення гласності та прозорості виборчого процесу.

Голова ВР Володимир Литвин зазначив, що сьогоднішнє обговорення було "прелюдією до серйозної розмови" про те, якою повинна бути виборча система в Україні.

Нагадаємо, що опозиційні депутати ще в понеділок на засіданні погоджувальної ради заявили про те, що всі законопроекти, що знаходяться в Раді, буде провалено, щоб розчистити дорогу президентському законопроекту. Їх побоювання підтвердив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, повідомивши журналістам на брифінгу, що голосів для прийняття існуючих законопроектів немає.

Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини