RU

Депутати не наважилися просити Януковича звільнити Хорошковського

06.07.2011, 15:07
Депутати не наважилися просити Януковича звільнити Хорошковського - Фото
017668eb2ad7f46e2cbbb518173cb55c.jpg

Депутати не наважилися просити Януковича звільнити Хорошковського

Народні депутати відмовилися просити президента звільнити Валерія Хорошковського (на фото) з посади глави СБУ.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за проект постанови про звернення Верховної Ради до президента з приводу внесення подання про звільнення голови Служби безпеки України Хорошковського (N7081) проголосували всього 19 народних депутатів.

Голова підкомітету комітету з питань нацбезпеки і оборони Олександр Скибинецький, представляючи документ, пояснив, що автор проекту Сергій Соболєв пропонує звільнити Хорошковського в зв'язку із тим, що він завдав своїми діями збиток національній безпеці України. У проекті звернення наводяться факти, які, на думку Соболєва, є підставою для звільнення.

У пояснювальній записці Соболєв нагадує, що законодавство не допускає використання СБУ в партійних, групових і особистих цілях. "На жаль, під час свого перебування на відповідальному посту голови СБУ Хорошковський зарекомендував себе як непрофесіонал, який діє всупереч національним інтересам країни, дискредитує діяльність СБУ, використовує її для досягнення особистих цілей і створює негативний імідж України", - зазначив нардеп.

Першим "безпрецедентно кричущим фактом" на захист своєї позиції Соболєв назвав конфлікт інтересів Хорошковського як державного службовця і як власника декількох бізнес-активів, зокрема, телеканалу Інтер.

"Хорошковський, неодноразово заявляючи, що Фірташ має опціон на придбання акцій каналу Інтер, тим самим визнав наявність у нього спільних бізнес-інтересів з співвласником РУЕ. Очевидно, виходячи саме з того, він і примушує Службу безпеки України в конфлікті РУЕ і Фірташа з державою Україна діяти проти держави. СБУ виступає спільником РУЕ у привласненні державної власності, діє в інтересах бізнес-партнера Хорошковського", - пояснив він.

Крім того, Соболєв повідомив, що офіцери Служби безпеки України в межах своєї офіційної діяльності нібито вдаються до тиску на представників інтелігенції, громадських організацій і журналістів.

І, нарешті, Соболєв пригадав, як в аеропорту "Бориспіль" на десять годин був затриманий керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, а це сталося внаслідок тимчасової заборони на його в'їзд Служби безпеки України.

Представники більшості за даний проект постанови не голосували. Зокрема, регіонал Олександр Стоян зазначив, що це "ніщо інше, як спроба прибрати тих людей, які притягують до відповідальності хуліганів, що розперезалися, з БЮТу".

Депутати також не підтримали проект постанови про те, щоб заслухати звіт голови СБУ про переслідування і агресії Служби безпеки України проти українських істориків національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "В'язниця на Лонцького" та інших дій, спрямованих на приховування історичної правди від суспільства. За проект N7135 проголосували 38 народних депутатів.

Валерій Хорошковський: біографія та добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Діяльність української опозиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини