RU

Депутати нагадали Ющенку: бандити повинні сидіти у тюрмах

07.11.2008, 17:43

Депутати нагадали Ющенку: бандити повинні сидіти у тюрмах
Парламентський Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією просить Президента України Віктора Ющенка вжити заходів щодо численних фактів корупції і злочинної діяльності окремих кримінальних груп. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому главі держави, текст якого розміщено на офіційному сайті Верховної Ради України.

"Перед початком чергової виборчої кампанії Ви, як завжди, згадали, що в нашій державі не все гаразд у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю. Незважаючи на те, що через рік закінчується термін Ваших повноважень, проголошене гасло про бандитів, що мають сидіти в тюрмах, залишається нереалізованим", - йдеться у листі.

Як зазначають члени комітету, бюрократизм в органах державної влади, масове звільнення працівників під кожного наново призначеного керівника, відсутність захисту і гарантій стабільної роботи державних службовців і правоохоронців призвели до повного паралічу державного механізму впливу і контролю.

"Яскравим свідченням цього є той факт, що рівень виконання Указів Президента складає трохи більше 40 %. Ваші яскраві виступи на нарадах різного рівня мають вплив, поки ці наради не завершилися. Призначення на посади голів місцевих державних адміністрацій та інших високопосадовців, які себе скомпрометували, проти яких були порушені кримінальні справи, віднімає віру в українського народу в чистоту і спроможність влади. Хаос, організований Секретаріатом Президента по відношенню до судових органів, щоденний тиск і залякування суддів примушує їх прилаштовуватися до кожної окремої ситуації в залежності від політичної доцільності, замість чіткого дотримання вимог закону, внаслідок чого відбувається повна руйнація судової влади", - вважають у Комітеті.

"Складається враження, що Вам не доповідають, скільки звернень на Ваше ім'я розглядаються суто формально, з однією і тією ж відпискою, і врешті-решт спускається до самого заявника, залишаючи його сам на сам", - йдеться у листі.

"Сподіваємося, що Ви знайдете час особисто ознайомитися з даним відкритим листом, в якому вкотре наводяться конкретні факти злочинної діяльності, а не лише назви відомих лише Вам організованих злочинних угруповань. Така інформація неодноразово направлялась керівництву держави і правоохоронних органів. Проте жодних конкретних і рішучих заходів вжито не було", - наголошують члени Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

У відкритому листі приводиться 16 найрезонансніших фактів корупційних і злочинних дій окремих кримінальних осіб і груп.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини