RU

Депутати хочуть знати, чому було закрито німецьку "справу Луценка"

07.07.2009, 16:29

Члени парламентської комісії з розслідування інциденту з участю Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, що стався в аеропорту Франкфурта-на-Майні, вимагають від голови МВС згоди на ознайомлення з певними матеріалами, на основі яких німецька прокуратура закрила справу. Ю.Луценко такої згоди не дає. Про це йдеться сьогодні на засідання слідчої комісії.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, на ознайомленні з такими матеріалами наполягають народні депутати від Партії регіонів Нестор Шуфрич і Олена Бондаренко. Зокрема, Н.Шуфрич наголосив, що члени комісії повинні знати, чому було закриту кримінальну справу - на основі відсутності складу злочину в діях Ю.Луценко чи через наявність у нього дипломатичного імунітету.

"Сьогодні ми повинні визначити причину закриття кримінальної справи. Якщо такою причиною є неправомірні дії поліції Франкфурту-на-Майні, то ми повинні вимагати офіційних вибачень перед державою Україна у зв'язку з тим, що на нашого Міністра наділи наручники ... і німецька сторона має вибачитися перед державою Україна за такі неадекватні дії. Якщо кримінальне переслідування мало місце і було припинене у зв'язку з наявністю у пана Луценка дипломатичного імунітету, то тоді, на жаль, ми повинні дати оцінку українському Міністру, який скористався своїм дипломатичним імунітетом і зміг уникнути кримінального переслідування", - сказав Н.Шуфрич.

Нагадаємо, інцидент з українською делегацією стався 4 травня цього року в Німеччині. Німецький таблоїд "Bild" повідомив, що в аеропорту Франкфурта-на-Майні поліція затримала українського Міністра внутрішніх справ Ю.Луценка і його сина Олександра, які нібито були у нетверезому стані і чинили опір поліції.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради із розслідування інциденту в аеропорту Франкфурта-на-Майні з участю глави МВС України Ю.Луценка, проаналізувавши матеріали, що надійшли, провини українського Міністра не знайшла. У зв'язку з цим голова профільної ТСК, народний депутат України (фракція БЮТ) Роман Забзалюк просив всіх громадян, які мають у своєму розпорядженні документи, що доводять провину Ю.Луценка, передати їх у комісію.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>
Скандал у Франкфурті>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини