RU

Депутатам пропонують відкрити інформацію про їх розкішні особняки

09.10.2013, 10:15
Депутатам пропонують відкрити інформацію про їх розкішні особняки - Фото
210a60c87f7b192d81c4e3c8c6683d2d.jpg
Депутати від усіх фракцій Верховної Ради зареєстрували законопроект №3378, який зробить інформацію про нерухоме майно публічною і доступною для українців. Якщо більшість народних депутатів його підтримають, то кожен українець зможе через Інтернет дізнатися, кому належить те чи інше нерухоме майно.

Як повідомляє Центр протидії корупції, голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак пояснив: "Відтепер українці в два кліка зможуть дізнатися, кому і яке нерухоме майно належить. Зараз чимало чиновників, маючи офіційну зарплату в 10 тисяч гривень, живуть у будинках за мільйони доларів... Після прийняття цього закону стануть відомі імена та прізвища таких "шляхетних товаришів". Можна буде дізнатися, на кого зареєстровані палаци і розкішні особняки, і поцікавитися, звідки у простого прокурора або судді такий дохід, і відповідає він задекларованому".

Зараз доступ до даних про майнові права обмежено. Він є тільки у власників, їх спадкоємців та уповноважених осіб, а також осіб, в інтересах яких встановлено обтяження, і їх уповноважені . Крім того, отримати дані з реєстру можуть правоохоронні органи (суди, міліція, податкова, СБУ, прокуратура) та органи місцевого самоврядування, якщо таке прохання сполучене з виконанням ними службових повноважень.

Це призводить до значних зловживань та використання інформації для приватних інтересів.

Законопроект зареєстрований у Верховній Раді 8 листопада, але його текст на сайті парламенту поки відсутній. Авторами документа виступили ударівець Віктор Чумак, комуністка Оксана Калетник, свободівець Михайло Головко, позафракційних Юрій Дерев'янко, регіонал  Сергій Тігіпко і член фракції Батьківщина Леся Оробець.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини