RU

Депутат Європарламенту просить суд випустити Луценка на поруки

13.07.2011, 16:47

Депутат Європейського парламенту, польський політик Марек Сівець просить Печерський районний суд Києва переглянути рішення про утримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка під вартою і готовий надати для цього свою поруку.


Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, в своєму листі на адресу Печерського суду Сівець зазначає: "Переконаний, що арешт є винятковим запобіжним заходом, який повинен застосовуватися до підозрюваного виключно у випадку реальної загрози. Видається, щодо Луценка, чий стан здоров'я залишає бажати кращого, можна було б обрати більш м'який запобіжний захід".

При цьому евродепутат зазначив, що Європейський суд з прав людини у своїх непоодиноких рішеннях з аналогічного питання (Ягчі та Сархін проти Туреччини, 1995 рік; Шіссер проти Швейцарії, 1979 рік; Ірландія проти Великобританії, 1978 рік) однозначно вказує, що довготривале тримання під вартою часто є порушенням прав підозрюваного.

"Не маю наміру втручатися у справи внутрішньо національної юрисдикції, проте не можу не висловити свого занепокоєння ситуацією навколо справи Юрія Луценка і тому надаю особисту поруку за Юрія Луценка у випадку, якщо суд вважатиме за можливе задовольнити моє звернення щодо обрання іншого запобіжного заходу щодо підозрюваного", - наголошує Сівець у своєму зверненні.

Нагадаємо, наприкінці червня суд не задовольнив прохання про зміну запобіжного заходу для Луценка. Подаючи відповідне клопотання, дружина екс-міністра Ірина Луценко зазначила поганий стан його здоров'я, яке погіршилося після тривалого голодування.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Справа Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини