RU

Депутат вимагає притягнути Литвина до кримінальної відповідальності

08.04.2011, 12:30
Депутат вимагає притягнути Литвина до кримінальної відповідальності - Фото
6fd6c0633a9b74be6873d9dbd93c4b8d.jpg

Депутат вимагає притягнути Литвина до кримінальної відповідальності

Народний депутат Григорій Омельченко направив Генеральному прокурору Віктору Пшонці запит про порушення кримінальної справи і притягнення до кримінальної відповідальності глави Верховної Ради Володимира Литвина (на фото) і колишнього глави СБУ Леоніда Деркача у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Відповідний запит зачитав сьогодні очільник на пленарному засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк.

Як передає кореспондент, запит стосується "порушення кримінальної справи і притягнення до кримінальної відповідальності Голови Верховної Ради В.Литвина і колишнього глави Служби безпеки України Л.Деркача як співучасників злочину, скоєного проти журналіста Г.Гонгадзе, що призвело до його вбивства за обтяжуючих обставини".

Крім того, Г.Омельченко просить дати правову оцінку "діям колишніх генеральних прокурорів України, які умисно зволікали із завершенням досудового слідства і притягненням до кримінальної відповідальності організатора і замовників викрадення і вбивства Георгія Гонгадзе, а також захоплення і побиття Олексія Подольського, або фальсифікували матеріали цих справ".

Нагадаємо, після фоноскопічної експертизи записів екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка встановлені голоси Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Володимира Литвина і Леоніда Деркача. Про це заявив перший замгенпрокурора Ренат Кузьмін. "Більш якісні дослідження були проведені саме восени 2010 року. За висновком додаткових судово-фоноскопічних експертиз, голоси осіб, причетних до вбивства Гонгадзе, зафіксовані на плівках Мельниченка, належать Кучмі і Кравченку. Ми підтвердили відсутність монтажу зокрема. З цієї причини плівки були встановлені в основу обвинувачення Кучми", - заявив Р.Кузьмін.

Володимира Литвина: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини