RU

Депутат-регіонал виявився громадянином США

28.09.2011, 14:55

Депутат Одеської обласної ради від Партії регіонів Олександр Пресман вважає, що наявність у нього двох паспортів - українського і американського - не суперечить нормам чинного законодавства України. Про це він заявив на прес-конференції.

З його слів, сьогодні "багато хто з правоохоронних органів займається Олександром Пресманом". "Якщо я сьогодні депутат облради і, можливо, один з кандидатів в депутати Верховної Ради, то, напевно, на це питання всі вже відповіли", - сказав політик, якого цитує УНІАН.

"Насправді, я в 2001 року отримав американський паспорт, і від цього не відмовляюся. Протягом десяти років він у мене (термін дії, - ред.) закінчився", - уточнив регіонал.

"Я є громадянином України… Немає такого закону, який заперечує друге громадянство. Є для цього правоохоронні органи, є ВВІРи в Одеській області, де мені видано громадянський паспорт...", - підсумував депутат.

Коментуючи заяву регіонала, народний депутат парламенту Юрій Кармазін заявив: "Депутат Одеської облради від Партії регіонів Олександр Пресман не обдурив журналістів, він був і залишається, наскільки мені відомо із серйозних джерел, громадянином США. Причому термін дії його паспорта може закінчитися, але термін дії громадянства не закінчується".

"Що стосується заяви Пресмана, - наголосив Кармазін, - то хочу нагадати, що закон України про вибори місцевих рад передбачає, що депутатом місцевої ради може бути тільки громадянин України. Про осіб з подвійним громадянством там мова не йде. Таким чином, він не повинен був отримати депутатський статус".

На думку народного депутата, "не можуть такі люди займати виборні посади в органах влади - це (подвійне громадянство, - ред.) і є підставою для недовіри їм в здійсненні важливих функцій".

Кармазін нагадав, що за Конституцією громадянин України може мати лише одне громадянство - українське. "Іншого бути не повинно. Хоча не передбачена автоматична втрата українського громадянства в зв'язку із придбанням громадянства іншої країни, тому й існують такі випадки", - сказав нардеп.

У відділі громадянства, іміграції і реєстрації фізичних осіб УМВС України в Одеській області від будь-яких коментарів з приводу публічного зізнання депутата облради в наявності подвійного громадянства відмовилися. "У нас немає офіційних відомостей про це, - заявила начальник відділу Тетяна Цуркан. - Якщо отримаємо через відділ по суспільних зв'язках УВС таку заяву, будемо належним чином реагувати".

Партія регіонів: довідка, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини