RU

Демініціативи назвали лідерів президентських перегонів в травні

05.06.2018, 12:52
Демініціативи назвали лідерів президентських перегонів в травні - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У травневому президентському рейтингу лідирують Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та Юрій Бойко, а чинний глава держави Петро Порошенко посідає четверте місце в перегонах. Такі результати опитування озвучив сьогодні на прес-конференції директор соцслужби центру ім. Разумкова Андрій Биченко, передає кореспондент LIGA.net.

Якби вибори відбулися в травні, то перше місце в президентському рейтингу зайняла б Юлія Тимошенко (13,3%), друге - Анатолій Гриценко (9,4%), третє - Юрій Бойко (8,4%), далі йдуть Петро Порошенко (7,6%), Олег Ляшко (7,4%), Святослав Вакарчук - 5,6%, Вадим Рабинович - 5,5%, Володимир Зеленський - 5,0%.

В опитуванні вказано відповіді респондентів, які заявили про готовність голосувати на виборах.

Переважна більшість громадян (68%) планують взяти участь у виборах президента України, тоді як однозначно не хочуть тільки 17% (решта респондентів ще не визначилися в цьому питанні). Серед регіонів дещо відрізняються Південь, де рівень готовності до участі в виборах помітно менше - 54%, і Захід, де готовність до участі в президентських виборах найвища - 76%.

"Я хотів би наголосити, що ... група від Бойко до Зеленського - хоча номінально у них різні відсотки, але відмінність між ними не є статистично значущою, тобто, через похибку вибірки ми не можемо сказати, як би вони розмістилися. Але перші два претенденти - Тимошенко і Гриценко - вони мали б певний відрив", - зазначив Биченко.

Биченко зазначив, що результати опитування дуже сильно залежать від пропонованого респондентам списку, і цей список може відрізнятися від списку кандидатів, які реально підуть на вибори. До списку кандидатів на президентських виборах соціологи включили людей, яких виборці знають і "про яких підозрюють, що вони можуть взяти участь у виборах".

Опитування профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID та проведено з 19 по 25 травня 2018 року серед 2019 громадян віком від 18 років і старше у всіх регіонах країни (за винятком окупованих територій). Похибка не перевищує 2,3%.

Раніше глава держави заявив, що дострокові вибори в парламент, яких добивається опозиція, "мінімум на рік" поставлять на паузу всі реформи.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини