RU

Делегація ПАРЄ проігнорувала показуху ГПУ, - дружина Луценка

29.03.2012, 17:50
Делегація ПАРЄ проігнорувала показуху ГПУ, - дружина Луценка - Фото
Юрій та Ірина Луценки в Печерському суді Києва

Сьогодні в Лук'янівському СІЗО ув'язнений Юрій Луценко зустрівся зі співдоповідачами комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Маріеттою де Пурбе-Лундін та Маіліс Репс, а також секретарем комітету Басом Кляйном.

"Зустріч тривала близько двох годин, проходила вона в кабінеті керівника СІЗО", - повідомила дружина екс-міністра Ірина Луценко, передає прес-служба Народної самооборони.

За словами Луценка, на його пропозицію відвідати нову "поліпшену" камеру, щоб ознайомитися з побутом СІЗО, іноземні гості відмовилися. "Вони прекрасно розуміють, що це заготовлена ​​показуха, тому погодилися подивитися лише ту камеру, в якій я провів попередні 456 днів", - передала слова чоловіка Ірина Луценко.

Як розповів потім дружині Луценко, співдоповідачки ПАРЄ цікавилися широким колом питань. Зокрема, екс-міністр ще раз акцентував увагу європейських гостей на своєму незаконному арешті з порушенням його конституційних прав, відмові визнавати себе винним.

Екс-міністр внутрішніх справ також виклав "основну суть кримінальної справи проти нього, зазначивши, що інкриміновані йому злочини - це звичайні управлінські рішення без перевищення повноважень, які приймалися іншими міністрами як до нього, так і після".

Представниці ПАРЄ поцікавилися у Луценка баченням політичної ситуації в країні, майбутніми парламентськими виборами. Екс-міністр поділився досвідом проведених кампаній 2006-го і 2010-го року, акцентувавши увагу на підводних каменях, можливих фальсифікаціях, зупинився на рішенні Конституційного суду щодо закону про вибори.

За словами Ірини Луценко, співдоповідачок ПАРЄ особливо цікавило здоров'я її чоловіка. "Вони прекрасно розуміють, що комісія МОЗ носить лише рекомендаційний характер. Оскільки чоловіків в СІЗО не лікують, а лише дають знеболююче, це сигнал про відсутність медичного забезпечення ув'язнених", - зазначила дружина екс-міністра. Вона також додала, що останній місяць Луценку не надавалися навіть знеболюючі, через що його стан погіршився. "Останні два дні він просив зробити йому знеболюючі уколи, щоб полегшити біль", - уточнила вона.

"Юрій Луценко звернувся до європейських гостей з єдиним проханням - провести незалежне медичне обстеження іноземними лікарями для об'єктивної оцінки стану його здоров'я", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Дружина Луценко наголосила, що екс-міністр розуміє: "замовчування ситуації щодо його здоров'я, особливо що стосується печінки і підшлункової, є вкрай небезпечним для нього". "Лікувати наявні у нього хвороби в умовах в'язниці неможливо", - наголосила Ірина Луценко.

Крім того, представники ПАРЄ поцікавилися перспективами майбутнього Луценка, можливим "правовим виходом із політичного колапсу, в якому він опинився, шляхом касації, амністії або декриміналізації статей, за якими він засуджений". "Мій чоловік повідомив їм, що він розраховує тільки на рішення Європейського суду з прав людини, яке може бути виконано в Україні тільки після зміни влади. Такого харизматичного політика, яким є Юрій Луценко, влада до парламентських виборів не випустить з в'язниці", - сказала Ірина Луценко.

Нагадаємо, раніше дружина екс-міністра Ірина Луценко заявила, що її чоловіка разом з сусідом по камері перевели в іншу камеру, яка, за словами самого екс-міністра, виглядає набагато краще. Це було зроблено, на думку Ірини Луценко, спеціально для представників ПАРЄ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини