Декларації військових прокурорів почали розсекречувати - НАЗК

Декларації військових прокурорів почали розсекречувати - НАЗК - Фото
Віктор Чумак (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
04.10.2019, 17:11

Будуть розкриті документи за весь період дії заходів безпеки

Сьогодні, 4 жовтня, на засіданні Національного агентства з запобігання корупції було прийнято рішення про відкриття доступу до декларацій військових прокурорів у публічній частині Реєстру. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно із роз'ясненням заступника генпрокурора - головного військового прокурора Віктора Чумака, НАЗК розкриє декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані військових прокурорів за весь період дії спеціальних заходів безпеки - з березня 2017-го по 4 жовтня 2019 року, і не буде закривати їх у подальшому .

Відзначається, що уповноважені особи НАЗК вже почали роботи по відкриттю даних.

  • 16 вересня головний військовий прокурор скасував постанову, що забезпечує вилучення декларацій військових прокурорів із публічного доступу.
  • Ця постанова про застосування спеціальних заходів безпеки до співробітників, які беруть участь у розслідуванні кримінальних справ за фактами рішення та ведення представниками влади та збройних сил Росії агресивної війни проти України вніс у 2017 році тодішній військовий прокурор Анатолій Матіос.
  • У той же день, 16 вересня, НАЗК повідомило, що для відкриття доступу до декларацій про доходи військових прокурорів агентство має отримати відповідну постанову від Генпрокуратури. Без цього доступ відкритий не буде.