RU

Де хотіли б народитися: більшість українців вибрали Україну

03.04.2013, 10:59
Де хотіли б народитися: більшість українців вибрали Україну - Фото
a3fddbb9229b54c2bf31a5a7f216cea0.jpg
Якби українці мали можливість вибрати країну народження, то більшість обрали б Україну, свідчать дані соціологічного опитування групи Рейтинг.

Згідно з результатами дослідження, майже половина опитаних (48%), якби мали можливість вибрати країну, де народитися, вибрали б Україну. 9% опитаних вибрали б Росію, 5% - Німеччину, 4% - США, по 2% - Великобританію, Італію, Швейцарію, Францію, по 1% - Польщу, Канаду, Швецію, Білорусь. 2% - вибрали б СРСР, близько 4% - інші країни.

16% опитаних не змогли відповісти на запитання.

Всього 15% опитаних, якби мали можливість вибрати країну, де народитися, вибрали б країни Євросоюзу, ще 4% - США. Росію, Білорусь, Казахстан - близько 10%, ще 2% - СРСР.

Найчастіше народження в Україні вибирали жителі центру країни. Росію найчастіше обирали на Донбасі (18%), Півдні (13%) і сході (13%) країни. Німеччину, США, Італію, Великобританію - на заході і півночі країни.

Чим молодші респонденти, тим менше серед них тих, хто хотів би народитися в Україні: лише 40% молоді обрали б Україну, тоді як серед літніх людей таких в 1,5 рази більше. Кожен десятий молодий українець хотів би народитися в США, трохи менше - у Німеччині та Великобританії. Жінки більш прив'язані до України, ніж чоловіки. Останні частіше вибирали Росію, Німеччину та США.

Цікаво, що кожен десятий виборець КПУ хотів би народитися в СРСР. Кожен шостий виборець Партії регіонів і КПУ хотів би народитися в Росії. Зате кожен шостий виборець УДАРу вибрав Німеччину. Найвідданішими країні виявилися виборці Батьківщини та Свободи - майже 60% з них, якщо б мали можливість вибрати країну, де народитися, вибрали б Україну.

Опитування проводилося з 22 по 28 лютого 2013. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини