RU

Данилюк про розведення військ: Це не гарантує зменшення втрат

03.10.2019, 17:13
Данилюк про розведення військ: Це не гарантує зменшення втрат - Фото
Олександр Данилюк (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Розведення військ необхідно, але це вимагає серйозної підготовки. Збільшення "сірої зони" не гарантує зменшення втрат. Про це заявив колишній секретар РНБО Олександр Данилюк в в інтерв'ю  BBC News Україна.

Данилюк сказав, що недавно відвідав три ділянки, де планується відведення військ (Золоте, Петровське та Станиця), щоб поговорити з військовими про те, як вони оцінюють готовність і ситуацію.

Екс-секретар РНБО зазначив, що дуже важливо, щоб у військових була довіра до таких рішень, а зараз такої довіри, за його словами, немає.

Данилюк пояснив, що військові розуміють, що якщо відводити сили, то робити взимку це складно і небезпечно, тому що доводиться рухатися по відкритій місцевості.

"Інше питання - чи буде це сприяти зменшенню втрат на фронті. Насправді, ми збільшуємо "сіру зону", в якій зможуть працювати і диверсійні групи, і снайпери, і це абсолютно не гарантує нічого і відкриває простір для провокацій", - додав екс-секретар РНБО.

При цьому Данилюк зазначив, що в будь-якому випадку, розведення необхідно, але треба розуміти, що воно не може відбуватися просто, до цього просто треба серйозно готуватися, це окрема робота.

  • 1 жовтня розведення військ в Золотому і Петровському анонсував президент Володимир Зеленський: початок цього процесу заплановано на 7 жовтня.
  • За умовами, які узгоджені в Мінську, процес розведення військ не може початися раніше, ніж після семи діб повної тиші в районі, де він запланований.
  • 2 жовтня гібридна російська армія обстріляла з міномета калібру 120 мм район, де знаходиться ділянка запланованого розведення військ біля міста Золоте в Луганській області.

Читайте також: Радіо Свобода: Мешканці Золотого не хочуть відводу ЗСУ - відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини