RU

Данилюк назвав ключову мету реформи СБУ

13.08.2019, 12:24
Данилюк назвав ключову мету реформи СБУ - Фото
Олександр Данилюк (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Ключова мета реформи Служби безпеки України полягає в тому, щоб не послабити СБУ, а зробити її сильнішою в ключових функціях - контррозвідувальна діяльність і боротьба з тероризмом. Про це в інтерв'ю Бі-бі-сі Україна заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк.

"У нас існує багато органів - Служба зовнішньої розвідки, ГУР, МВС, митниця, податкова міліція, Нацполіція. І треба розуміти, що всі ці органи пов'язані між собою. Робити будь-яку реформу цих структур, не змінюючи СБУ, неможливо. І навпаки: реформувати СБУ, не змінюючи інші органи, теж немає сенсу", - пояснив Данилюк.

За його словами, зараз потрібно показати командну роботу.

"Нам потрібна не історія протистояння, а командна робота, і саме цього чекає президент. Він ще під час передвиборної кампанії говорив про важливість реформування, цього вимагає закон, міжнародні зобов'язання, також на це існує запит суспільства. Сьогодні така робота відбувається із залученням Івана Баканова, Офісу президента, експертів, щоб ми вийшли на комплексне бачення реформи", - зазначив Данилюк.

Він вважає, що, з огляду на те, як змінюється ситуація, повинні змінитися і підходи.

Відповідаючи на запитання, чи згоден на такі зміни тимчасово виконуючий обов'язки глави СБУ Іван Баканов, Данилюк сказав: "Ми зараз - в контакті і все це з ним промовляємо. Давайте подивимося на Івана Баканова, він вперше при владі. Я розумію, коли люди постійно сидять у владі і намагаються утримати вплив. Ми всі - члени однієї команди, прийшли для того, щоб реалізувати реформи президента. Він прийшов міняти, і це не питання впливу. У нас можуть бути різні позиції з якихось дрібних питань, але принципово у нас погляди збігаються".

29 липня Данилюк заявив, що в команді президента Володимира Зеленського на порядку денному стоїть реформа сфери безпеки.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини