RU

Далай Лама та нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко

01.09.2011, 15:15
Далай Лама та нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко - Фото
3140db7dea169406e9375439b3656bbd.jpg

Далай Лама та нобелівські лауреати просять звільнити Тимошенко
Ряд впливових людей світу підписали відкритого листа, в якому висловили стурбованість з приводу останніх подій в Україні. Про це говориться в статті під назвою "Україна втрачає свій шлях", опублікованій на сайті Project Syndicate в четвер.

Зокрема, підписанти вважають, що ЄС має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили із СІЗО під заставу, "щоб вони могли більш активно захищати себе в суді", повідомляє Українська правда.

Автори статті стверджують, що більшість на Заході вважають процес над Тимошенко політичним і що принцип верховенства права в ньому ігнорується.

Вони зазначають, що в інтересах ЄС прагнути до більш активної політики відносно України.

"Ми закликаємо ЄС і його держави-членів наполягати на тому, щоб в Україні поважалося верховенство права. Принаймні, ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу...", - сказано у статті.

Крім того, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі як свобода слова і свобода зборів, все частіше зазнають утисків в Україні.

Вони також звертають увагу на консолідацію всієї влади в країні в руках президента Віктора Януковича, зміцнення силових структур, зокрема, СБУ, а також на "поголовну корупцію".

Окреме занепокоєння впливових людей світу викликає переслідування в Україні опозиційних партій і незалежних ЗМІ.

"Відкриття кримінальних справ щодо опозиційних політиків, в тому числі проти Тимошенко, разом із внесенням змін до виборчого закон на користь президента та його прихильників, є послабленням опозиційних сил", - говориться в статті.

Автори також звертають увагу на слабкі інститути громадянського суспільства в Україні, які "не мають реальної можливості брати участі у виробленні політичних рішень".

"Україна зараз на розпутті. Один шлях вказує на демократію, а інший - на єдиновладдя. Перший шлях веде до членства в Європейському Союзі, другий - до більш темного і небезпечного напрямку. Мільйони громадян України хочуть вступу в ЄС, але їх ентузіазм стримується відсутністю чіткої політики ЄС щодо України", - говориться в статті.

Лист підписали, зокрема, Далай Лама, філософ та есеїст Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпіскоп Кейптауна і лауреат Нобелівської премії світу Десмонд Туту, колишній президент Федеральної Республіки Німеччина Ріхард фон Вайцзеккер, голова Російської партії "Яблуко" Григорій Явлінський та інші.

Всі підписанти є членами ініціативи "Shared Concern Initiative", яка об'єднує відомих діячів сучасності, що представляють різні культури, релігії, традиції й історію.

Як відомо, в середу Вацлав Гавел написав статтю в англомовному російському виданні Moscow Times зі схожими тезами.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини