RU

CIT: Загроза російського вторгнення в Україну залишається, РФ відводить не всі війська

22.04.2021, 19:39
CIT: Загроза російського вторгнення в Україну залишається, РФ відводить не всі війська - Фото
Сергій Шойгу і Володимир Путін (Фото: Сергій Чиріков/ЕРА)

Група незалежних російських розслідувачів  Conflict Intelligence Team (CIT), яка відстежувала перекидання російських військ до кордонів України вважає, що загроза введення російських військ в Україну зберігається – техніка 41-ї армії залишиться на полігоні під Воронежем за 200 км від кордону, відводиться лише особовий склад .

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сьогодні міністр оборони РФ  Сергій Шойгу заявив, що "заходи перевірки" в Південному і Західному військових округах РФ, що межують з Україною, буде завершено. Відведення військ має початися 23 квітня.

За словами Шойгу, до 1 травня мають бути повернуті в місця постійної дислокації особовий склад 58-ї армії Південного військового округу, 41-ї армії Центрального військового округу, сьомої, 76-ї десантно-штурмової і 98-й повітряно-десантної дивізії. Водночас техніку й озброєння 41-ї армії наказано залишити на полігоні Погоново, їх нібито планують задіяти в стратегічних навчаннях "Захід-2021", що мають пройти у вересні. Йдеться про той найбільший військовий табір, який розбили росіяни під Воронежем, за 200-250 км від українського кордону.

У CIT зазначають, що на повернення в місця постійної дислокації відведено менше 10 днів, хоча перекидання в окупований Крим і до кордонів України зайняло майже місяць (а 7-а дивізія, як вважають розслідувачі, була передислокована ще в березні).

"Варто зазначити, що за необхідності перекинути особовий склад 41-ї армії назад під Воронеж можна протягом лічених днів. У поєднанні з частинами, які постійно базуються біля кордону України та в Криму, це означає, що певна загроза введення російських регулярних військ на Донбас або підконтрольну територію України зберігається, хоча останнє вимагатиме нового перекидання військ", – йдеться в повідомленні CIT.

Вони нагадують, що в травні 2014 року росіяни також заявляли про відвід військ від українського кордону. Однак тоді відведено було не всі сили, і в липні вони вели обстріл українських військ через кордон, а в серпні отримали підкріплення й увійшли на Донбас у складі кількох батальйонно-тактичних груп.

Розслідувачі кажуть, що відстежуватимуть матеріали в соцмережах і супутникові знімки, щоб перевірити відведення військ.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини