RU

Чорновіл: Закон про мови прийняли до приїзду Путіна

04.07.2012, 12:35
Чорновіл: Закон про мови прийняли до приїзду Путіна - Фото
Тарас Чорновіл
Скандальний закон про основи мовної політики приймали не до парламентських виборів, а до приїзду президента Росії Володимира Путіна. Про це журналістам заявив позафракційний народний депутат Тарас Чорновіл.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Чорновіл підкреслив: "Зараз всі в Україні живуть якимись датами. Ми всі вірили, що ключова дата - це дата парламентських виборів. Ми обманулися. Виявляється, головна дата в українському календарі в цьому році - це 12 липня, приїзд Путіна. Закон-то робився під приїзд Путіна. Давайте не вірити казочкам, що він робився під парламентські вибори. До парламентських виборів це все вже забудеться, забудуть виборці. Це виключно - приїде барин. Пан сказав: давайте мені закон".

На питання, чи приймала влада цей закон з тим, щоб обміняти його у Путіна на чергову знижку на газ, Чорновіл відповів: "На чергову знижку на газ, яка потім буде девальвована точно так само, як харківські домовленості".

Нагадаємо, вчора Верховна Рада після бійки прийняла скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. "За" проголосувало 248 карток народних депутатів.

Сьогодні голова Верховної Ради Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку.

Законопроект Ківалова-Колесніченка N9073 передбачає, що на території України гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення. При цьому офіційною державною мовою в Україні залишається тільки одна - українська мова.

Досье на Тараса Чорновіла
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини