RU

Чорновіл про депортацію Мєшкова: Джарти все робив правильно

07.08.2013, 11:55
Чорновіл про депортацію Мєшкова: Джарти все робив правильно - Фото
Тарас Чорновіл
Про це ЛІГАБізнесІнформ сказав колишній народний депутат України  Тарас Чорновіл, коментуючи рішення Вищого адміністративного суду, який визнав незаконною депортацію першого кримського президента Юрія Мєшкова.

"Все, що було пов'язано з Мєшковим, завжди було пов'язане з грошима, бізнесом, бандитами і Росією. Ідеологія там завжди відступала на задній план", - сказав Чорновіл.

Він нагадав, що "ще на початку 1990-х "мєшковський переворот" фінансував Віктор Ющенко". "Тоді була історія з банком України і безвідсотковим кредитом, після якого банк так і не піднявся. Ющенко дав кредит структурам, які фінансували Мєшкова. Там завжди все зводилося до грошей", - додав він.

"Крикливий Мєшков був вигідний Росії як прихильник російського Криму і дестабілізуючий фактор в Україні. Крім того, на нього були готові робити ставку бандити", - зазначив Чорновіл.

Пояснюючи рішення суду, політик припустив, що центральна влада просто забула про справу Мєшкова. "Це той випадок, коли влада розкрила рот і пропустила черговий ляпас. А по справі в суді спрацювали гроші. Думаю, була занесена хороша сума грошей, а від влади ніяких команд не надходило", - додав він.

За його словами, колишній прем'єр Криму  Василь Джарти, який ініціював розгляд з Мєшковим, приїхавши до Криму почав знищувати кримський сепаратизм і криміналітет. "Він вирішив знищити ці явища, викорінити як клас. І за це йому потрібно віддати належне", - підкреслив Чорновіл.

Політик нагадав, що проти Джарти багато бунтували в Криму. "Тому його смерть викликає багато питань. Я добре був знайомий з Джарти і його хворобами. Але я до сих пір не розумію, навіщо він поїхав на лікування до Москви, а не до Ізраїлю, де фахівці набагато краще, де гарантована відсутність якихось сумнівних проблем. Крім того, були різні обставини за пару днів і годин до смерті... У мене великі сумніви в тому, що смерть Джарти була такою, якою її хочуть представити", - сказав він.

Нагадаємо, в липні 2011 року кримський прем'єр  Василь Джарти наполягав, що заяви Мєшкова повинні стати приводом для відкриття кримінальної справи. Його ініціативу підтримала СБУ. З її подачі Окружний адміністративний суд Криму ухвалив видворити Мєшкова з обмеженням в'їзду на п'ять років. Йому інкримінували "вислови, які побічно закликають до зміни конституційного устрою України". Мєшкова, як громадянина Росії, видворили в РФ.

7 серпня 2013 року стало відомо, що Вищий адміністративний суд України визнав незаконною депортацію Юрія Мєшкова і відправив справу на повторний розгляд до Окружного адміністративного суду АРК.

Досьє на Тараса Чорновіла
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини