RU

Чорновіл: в Шамшура є всі шанси очолити МЗС

17.03.2009, 10:48

Кандидатура Президента, нинішній Посол Украиїни у США Олег Шамшур має всі шанси очолити Міністерство закордонних справ. Зокрема, велика ймовірність того, що свої голоси під час розгляду цього питання у Верховній Раді за нього віддадуть БЮТ і НУНС. Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат Тарас Чорновіл.

"Я думаю, шанси є. Річ у тому, що БЮТ, в якого визначальні голоси, міг і не проголосувати за кандидатуру Грищенка (Костянтин Грищенко був серед претендентів на МЗС - ред.). Тут грає значну роль формальний аспект - Грищенко колись був заступником Юрія Бойка в Республіканській партії. А ось за Шамшура БЮТ, ймовірно, проголосує. "Наша Україна" також проголосує, якщо не буде образ з приводу Тарасюка. Хоча сам Тарасюк говорив, що внесення його кандидатури на пост голови МЗС неможливе. Так що, склад коаліції цілком може провести кандидатуру Шамшура. А ось "регіони", напевно, утримаються від голосування", - сказав він.

Говорячи про те, чи можливе голосування за кандидатуру О.Шамшура вже сьогодні, Т.Чорновіл нагадав, що кадрові питання розглядаються Верховною Радою насамперед, без внесення їх на порядок денний пленарного засідання.

"Єдине, фракції можуть поставити вимогу зустрітися і поговорити з ним (з О.Шамшуром - ред.), але це не обов'язкова процедура. Все залежить від того, як буде узгоджене це питання на рівні президії Верховної Ради", - вважає народний депутат.

Нагадаємо, сьогодні Президент Віктор Ющенко вніс на розгляд парламенту кандидатуру Міністра закордонних справ - О.Шамшура.

Раніше, 3 березня Верховна Рада звільнила з посади Міністра закордонних справ Володимира Огризка. "За" проголосували 250 народних депутатів. Водночас, коаліція депутатських фракцій звернулася до Президента України з пропозицією внести у Верховну Раду подання на призначення лідера Народного Руху України Бориса Тарасюка Міністром закордонних справ України.

Про претендентів на пост голови МЗС читайте у статті "Кандидати на МЗС: протеже Ющенка і "політичні камікадзе "?">>>

Тарас Чорновіл: біографія і добірка новин>>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>
Кадрові перестановки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини