RU

Чорновіл: Ціна коаліції НУНС і Партії регіонів зросла

22.02.2010, 17:00

Коаліція з НУНС для Віктора Януковича стала дорожчою, а коаліція з БЮТ буде можлива тільки в тому випадку, якщо вдасться відкласти місцеві вибори до 2012 року. Про це сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання кореспондента, заявив екс-регіонал Тарас Чорновіл.

"Коаліція між регіоналами і НУНСом була абсолютно реалістичною в перші дні після другого туру", - зазначив Т. Чорновіл, додавши, що наразі ситуація ускладнена рядом заяв, які встиг зробити В.Янукович після перемоги на виборах. "Мені здається, що, напевно, тому ж Кириленку (лідеру групи "За Україну" В’ячеславу Кириленку, - ред.) легше з'їсти свій капелюх, ніж об'єднатися з Януковичем, якщо той не дезавуює свої заяви, скажімо, про другу державну мову або про газотранспортний консорціум", - зазначив він.

За його словами, в цей час ціна такої коаліції значно зросла. "Тепер Януковичу, який тоді міг взяти нахрапом всю "Нашу Україну", доводиться дискутувати з кожним окремо... А щодо всіх цих розмов у кожній групі виникає окрема тема: а що ви нам тепер дасте? Тому що тепер треба платити ще й за сором", - сказав він.

Т.Чорновіл прогнозує, що тепер регіоналам доведеться віддати нашеукраїнцям весь гуманітарний блок в уряді, а також поділитися посадами в деяких інших сферах. "Дуже багато охочих, і тепер вже цілісних перемовин не буде, треба вести перемовини з кожним окремо. Шанси створити таку коаліцію є, але Янукович повинен зробити задній хід щодо декількох заяв і дезавуювати їх, а це складно", - зазначив депутат.

Говорячи про перспективи коаліції з БЮТ, Т.Чорновіл зазначив, що чекав її появи ближче до жовтня, але після перенесення місцевих виборів питання "зависло". "Ця коаліція не може бути створена до місцевих виборів. Місцеві вибори - це лакмусовий папірець і для Партії регіонів, і для БЮТ щодо їхньої подальшої підтримки... І програти місцеві вибори з тріском у своїх регіонах ні ті, ні інші не можуть собі дозволити", - зазначив він.

До того ж Т.Чорновіл наголосив, що створення ідеологічно чужої коаліції до проведення місцевих виборів вельми проблематично, особливо для В.Януковича, на електоральному полі якого з'явився конкурент в особі Сергія Тігіпко. "Зараз питання зависло, хоч, якщо вони домовляться між собою, що місцеві вибори проведуть у 2012 році... то за таких обставин можливе створення такої коаліції і до місцевих виборів", - наголосив він.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, вже складено чорновий варіант коаліційної угоди між Партією регіонів і блоком "Наша Україна - Народна самооборона". Чорновий варіант ніби був переданий спікеру парламенту Володимиру Литвину і членам фракції НУНС у парламенті.

Тарас Чорновіл: біографія та добірка новин>>>
Коаліціада: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини